اخبار و رویداد ها

آخرین خبر از سهمیه‌ بندی جدید بنزین

آخرین خبر از سهمیه‌بندی جدید بنزین

 به گزارش پایگاه خبری نیکبخت خودرو ، شیوه سهمیه‌ بندی بنزین از دیروز اول اسفندماه در کیش کلید خورد. این خبری است که کمیته اطلاع‌ رسانی «طرح بازتوزیع یارانه بنزین» اعلام کرد و گفت: از اول اسفند همه شهروندان جزیره کیش ۲۰ لیتر سهمیه بنزین دریافت می‌کنند؛ چه صاحبان خودرو و چه آنان که خودرو ندارند.

اما طبق پیگیری‌ های تجارت‌نیوز از جایگاه‌ های سوخت در کیش و شهروندان این جزیره، سهمیه بنزین اسفندماه طبق روال ماه‌های گذشته به کارت سوخت دارندگان خودرو واریز شده است و هنوز هیچ سهمیه‌ جدیدی به افراد پرداخت نشده است. با این حساب می‌توان گفت طرح بنزین برای همه هنوز در کیش اجرا نشده است.

واریز سهمیه بنزین طبق روال قبل

مدیر یکی از جایگاه‌های سوخت کیش به تجارت‌نیوز می‌گویید: دستگاه‌ها برای اجرای این طرح نصب شده اما هنوز خبری از دریافت بنزین با کارت ملی در کیش نیست. شهروندان کیش این ماه هم ۶۰ لیتر سهمیه بنزین همیشگی را دریافت کرده‌اند و بنزین در جایگاه‌ها با دو نرخ آزاد و سهمیه‌ای فروخته می‌شود. بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومانی. چند نفر از شهروندان کیش هم در گفتگو با تجارت‌نیوز تاکید می‌کنند که هنوز هیچ سهمیه و یا یارانه جدیدی به حساب کارت بانکی یا کارت کیشوندی آنها واریز نشده است.

افردای که خودرو ندارند می‌توانند سهمیه بنزین خود را به دیگران انتقال دهند یا بفروشند. این همان مسئله‌ ای است که کارشناسان را نگران کرده بود؛ زیرا دولت هنوز اعلام نکرده سازوکار فروش سهمیه جدید بنزین چیست و آیا حاضر است سهمیه را از مردم بخرد یا نه؟ آن طور که به نظر می‌رسد، مردم می‌توانند مازاد سهمیه جدید بنزین خود را به افراد حقیقی بفروشند.

کمیته اطلاع‌رسانی «طرح بازتوزیع یارانه بنزین» دیشب اعلام کرد که شهروندان کیش می‌توانند با ارائه کارت «کیشوندی» ۲۰ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی دریافت کنند. طرح سهمیه بنزین جدید از دیروز در کیش آغاز شد و قرار است که در پایان اسفند نتایج آن به معاونت اقتصادی دولت تحویل داده شود. در صورتی که این طرح در کیش موفق باشد، به کل کشور تعمیم می‌یابد.

سهمیه جدید بنزین کارت سوخت را حذف می‌کند؟

آیا «کارت کیشوندی»، جایگزین کارت سوخت شده؟ ستاد اطلاع‌رسانی اعلام کرده که هنوز کارت سوخت حذف نشده و سهمیه‌ بنزین خودروها هم هنوز پابرجا هستند. شهروندان منطقه آزاد کیش می‌توانند از هر دو کارت، ملی و سوخت برای دریافت بنزین ۱۵۰۰ تومانی استفاه کنند.

«کارت کیشوندی»، کارت خدماتی و فیزیکی شهروندان جزیره کیش است. این کارت به شرط استخدام در یکی از ارگان‌های دولتی یا خصوصی کیش به شهروندان ارائه می‌شود. قرار بود هر یک از شهروندانی که «کارت کیشوندی» دارد، ۲۰ لیتر سهمیه بنزین جدید در کارت ملی دریافت کند. این کارت به افراد شاغل ارائه می‌شود و سرپرستان خانوار می‌توانند با دریافت کارت کیشوندی خود، برای بقیه اعضای خانواده هم کارت کیشوندی تهیه کنند.

مطالعه بیشتر  55 هزار میلیارد زیان انباشته ایران خودرو سایپا

نوشته های مشابه