اخبار و رویداد ها

لیست خودروهایی که می توانند وارد بازار ایران شوند!

 

مجله ماشین نیکبخت خودرو
سخنگوی وزارت صمت از اعلام آیین نامه واردات خودرو تا هفته آینده خبر داد که بر اساس آن سقف قیمت خودروهای وارداتی ۲۰ هزار دلار تعیین شده است،

 

به گزارش نیکبخت خودرو  سخنگوی وزارت صمت با اشاره به این که واردات کالاهایی که تولید بالا دارند و رقابت پذیر هستند، مثل لوازم خانگی، باید در بازار آزاد قرار داده شود و این موضوع در دست بررسی است، گفت: بر اساس آیین نامه واردات خودرو که جزئیات آن به زودی به دست نشر سپرده خواهد شد ، سقف قیمت خودروهای وارداتی ۲۰ هزار دلار است.

امید قالیباف بیان کرد: جزئیات آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو به‌زودی یعنی ظرف ۷ روز آینده رسانه‌ای خواهد شد. وی گفت: هدف‌گذاری واردات خودرو برای دهک های پایین است و تا ۲۰ هزار دلار برنامه‌ریزی شده است. به‌ گفته قالیباف، برای واردات با خودروساز‌هایی همچون تویوتای ژاپن وهمچنین شرکت‌های خودروساز آلمانی، چینی و هندی تبادل نظر صورت گرفته است.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

با قطعی شدن سقف ۲۰ هزار دلار برای خودروهای وارداتی هم اینک می توان دامنه جست وجو برای این خودروها را بازتر کرد. البته باید توجه داشت که قیمت خودروها در بازارهای مختلف دنیا بر حسب شرایطی نظیر برخی تعرفه ها، ذائقه مشتریان و به خصوص کم و زیاد شدن آپشن ها می تواند متغیر باشد. از سوی دیگر واردات خودرو به کشور ما تابع هزینه هایی از قبیل تعرفه واردات یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای اطلاع از جزئیات آن باید منتظر آیین نامه اجرایی واردات خودرو باشیم. به عنوان مثال، منطقی معاون وزیر صمت  ۲۳ مرداد گفته بود که تعرفه واردات خودروهای اقتصادی تا ۲۰ درصد کاهش می یابد. این موارد نیز به قیمت خودروها نسبت به قیمت های جهانی خواهد افزود.

 

مجله ماشین نیکبخت خودرو

 

با این اوصاف، نگاهی به وب سایت رسمی برخی خودروسازان جهانی و قیمت مدل ۲۰۲۲ خودروها در بازارهای بزرگی نظیر آمریکا نشان می دهد که خودروهای قابل قبولی در محدوده قیمتی زیر ۲۰ هزار دلار وجود دارند. بر این اساس جدول بالا نام و قیمت برخی از خودروهای در حدود ۲۰ هزار دلار و کمتر را نشان می دهد. بدیهی است این جدول صرفاً از نظر قیمت، خودروهایی را  که امکان واردات دارند معرفی کرده و ممکن است برخی از این خودروها از جنبه های دیگر مثل حجم موتور، شرایط واردات را نداشته باشند که برای اطلاع از جزئیات آن باید منتظر اعلام جزئیات آیین نامه واردات خودرو بود.

 

مطالعه بیشتر  بازیگران جدید واردات خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *