اخبار و رویداد ها

فردا آخرین مهلت حضور در مزایده خودروهای خارجی رسوبی / تعیین زمان اعلام اسامی برندگان

به گزارش تیم نیکبخت خودرو: مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به در جریان بودن مزایده فوق‌العاده شماره ۵۶۵ در رابطه با فروش ۱۰۶۲ دستگاه خودروی سواری خارجی رسوبی در گمرکات، بنادر و اموال تملیکی بیان نمود که فردا سه‌شنبه مصادف با ۱۲ مهر ۱۴۰۱ آخرین مهلت برای حضور و بازدید متقاضیان خرید خودروهای رسوبی و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ با عرضه ۱۰۶۲ دستگاه خودرو به ارزش کارشناسی در حدود ۲۰۳۷ میلیارد تومان است. اجتهادی ضمن رد برخی ابهامات و شایعات عنوان شده در خصوص مشکلات شماره گذاری خودروها گفت که فروش این خودروهای رسوبی به شرط امکان شماره گذاری در داخل کشور بوده است و با هماهنگی انجام می‌شود و این شرایط ایجاد شده است که برندگان در مزایده خودروهای رسوبی وارداتی بتوانند پلاک خودرو را در محل نگهداری این خودروها دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ضمن اشاره به میزان بالای مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی برای حضور در مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ خودروهای سواری خارجی خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته در حدود ۲۰ هزار ثبت نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت انجام شده است و این موضوع نشان از استقبال و سطح بالای رقابت در مزایده فوق العاده خودروها است؛ همچنین روزانه چندین هزار بازدید از وب‌سایت سازمان اموال تملیکی برای مشاهده جزئیات و دریافت اطلاعات مزایده فوق العاده ۵۶۵ ثبت شده است. براین اساس اعلام سید عبدالمجید اجتهادی ، اشخاص دارای امضای الکترونیکی تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ زمان دارند تا با مراجعه به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام کنند.

مطالعه بیشتر  مقایسه سانتافه با فیدلیتی

جدول خودروهای حاضر در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی

نوع خودرو تعداد
لکسوس(NX۲۰۰,NX۳۰۰,RX) ۶۲
پورشه ماکان ۴۰
کیا(سراتو،سورنتو،اپتیما) ۱۸۲
بی ام و(۵۳۰،۷۳۰،x۴) ۱۵۲
بنز(E۲۰۰و مرسدس) ۸
هیوندا(توسان، سانتافه، سوناتا، سوناتا هیبریدی) ۴۵۹
تویوتا(کمری، رافور،کمری هیبریدی) ۱۵۴
ولوو ۱
پورشه باکستر ۳
بی نام ۱

زمان اعلام اسامی برندگان مزایده

شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ اسامی برندگان مزایده خودر‌وهای خارجی اعلام می‌شود. سخنگوی سازمان اموال تملیکی گفت: پاکت‌های قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و قضایی اعلام خواهد شد. صاحب حجتی گفت: سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ آخرین مهلت بازدید و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده خودرو‌های سواری خارجی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی است. پاکت‌های قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و قضایی بازگشایی و نتایج اعلام خواهد شد.

به گفته او، فروش این خودرو‌ها به شرط شماره‌گذاری در داخل کشور بوده است و با هماهنگی صورت گرفته، این امکان نیز فراهم شده تا برندگان بتوانند پلاک خودرو را در محل نگهداری این خودرو‌ها تحویل بگیرند. به گفته سخنگوی سازمان اموال تملیکی، در روز‌های اخیر حدود ۲۰هزار ثبت‌نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت صورت گرفته است که ناشی از استقبال و سطح رقابت برای شرکت در مزایده فوق‌العاده خودرو‌ها است. همچنین روزانه چندین هزار بازدید از تارنمای سازمان اموال تملیکی برای مشاهده جزئیات و دریافت اطلاعات مزایده فوق‌العاده ۵۶۵ ثبت شده است. گفتنی است، برگزیده‌شدگان باید طی مدت ۳ روز نسبت به پرداخت قیمت خودرو بعد از نتایج قرعه‌کشی اقدام کنند در غیر این صورت خودرو به نفع دولت در می‌آید.

مطالعه بیشتر  آشنایی با سیستم کنترل فشار تایر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *