خودرو خارجی

خودرو پژو

خودرو پژو

موسس

تاسیس کشور
آرمان پژو ۱۸۸۲

فرانسه

شرکت پژو در سال ۱۸۱۰ توسط امیل پژو جهت ساخت آسیاب‌های قهوه در شهر سوشو فرانسه تأسیس شد. در سال ۱۸۳۰ به تولید دوچرخه پرداخت و بالاخره از سال ۱۸۴۲ تولید آسیاب‌ های قهوه، نمک و فلفل را آغاز کرد. نخستین خودروی پژو در سال ۱۸۸۹ تنها با چهار نمونه ساخته شد. موتور بخار به‌ کار گرفته شده در این خودرو، سنگین بود و حجم زیادی را نیز اشغال می‌کرد، همچنین مدت زمان زیادی برای گرم شدن، لازم داشت .  ورود رسمی پژو به صنعت وسایل نقلیه، با تولید دوچرخهٔ «گراند بای» توسط فرزند امیل، آرمان پژو در سال ۱۸۸۲ آغاز شد، که دوچرخه‌ای از نوع پنی-فرتینگ بود. (دوچرخه‌ای که چرخ قسمت جلو خیلی بزرگ و چرخ عقب کوچک است).

نوشته های مشابه

در سال ۱۸۹۰ به‌کارگیری موتور بخار ممنوع شد و پیشنهاد گردید که در خودروها از موتورهای سوختی که توسط شرکت پنهارد و تحت لیسانس دایملر ساخته شده بود به‌کارگرفته شود . این خودرو از بسیاری از نمونه‌های پیشین خود پیشرفته‌تر بود. سپس خودروهای بیشتری ساخته شد، در ۱۸۸۲ تعداد ۲۹ خودرو، در سال ۱۸۸۴ تعداد ۴۰ خودرو، در سال ۱۸۹۵ تعداد ۷۲ خودرو، در سال ۱۸۹۸ تعداد ۱۵۶ خودرو و درپایان در سال ۱۸۹۹ تعداد ۳٫۰۰۰ خودرو ساخته شد .

پژو وقتی که ماشین‌ هایش را به بازار عرضه کرد سبک جدیدی برای نامگذاری خودش انتخاب کرد. سبکی که در آن عدد سمت راستش نشان می‌داد با چه نسلی روبه‌ رو هستیم و عدد سمت چپ هم اندازه خودرو را نشان می‌داد. هرچند که استثناهایی هم در این قضیه وجود دارد . در نهایت این‌ که پژو از سال ۱۸۸۹ میلادی با اولین خودرو های خودش شروع کرد. حالا پژو در کنار رنو و سیتروئن، مثلث طلایی خودرو سازی فرانسه را تشکیل می‌دهند. هر چند که ادغام رنو و نیسان باعث شد تا خیلی‌ ها رنو را بزرگترین خودروساز فرانسه بدانند. اتحاد پژو و سیتروئن و تشکیل گروه PSA البته نتوانست کاری از پیش ببرد. در سال ۲۰۱۴ هم که دانگ‌ فنگ چین سهامدار این کمپانی شد.

پژو معروف به پیشرانه‌های کم‌ حجم و کم‌ مصرف است. ضمن این‌که بعضی از محصولات آن موفق شدند بهترین خودرو و خودروی سال اروپا بشوند؛ که نشان از کیفیت این محصولات می‌دهد. به طور مثال پژو ۳۰۰۸ سه سال پیش بود که توانست با پیشرانه‌ ای بنزینی و توربو شارژ ۱.۲ لیتری، ۱۳۰ اسب‌ بخار قدرت تولید کرده و مصرف پنج لیتری در صد کیلومتر هم داشته باشد، تا همه را به این نتیجه برساند که چه اتومبیل خوبی است. پژو را در ایران بیشتر با مدل‌های ۴۰۵ و ۲۰۶ و ۲۰۷ و … می‌شناسیم که همیشه جزو پرفروش‌ها و پرمشتری‌ ها بوده اند.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  خودرو سوبارو

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن