خودرو ایرانی

خودرو راین

 

 

خودرو راین

موسس

نوشته های مشابه
تاسیس کشور
خودروسازی راین ۱۳۸۲

ایران

 به نقل از پایگاه نیکبخت خودرو ، شرکت خودروسازان راین با نام اختصاری RVMCO در سال ۱۳۸۲ و به‌ عنوان یکی از شرکت‌های تابع گروه صنایع خودرو سازی کرمان، در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و به منظور تولید و مونتاژ خودرو، تاسیس شد. در اسفند سال ۱۳۸۲ و به‌دنبال عقد قرارداد همکاری بین شرکت خودرو سازان راین و شرکت هیوندای موتور کره‌جنوبی، شرکت خودروسازان راین رسما تولیدکننده خودروهای هیوندای در ایران نام گرفت. پس از آن، خط تولید خودروی هیوندای ورنا (اکسنت) در سال ۱۳۸۳ شروع به تولید خودرو کرد و در ادامه نیز تولید خودروی آوانته (النترا) در دستور کار قرار گرفت. اما با توجه به وضع تحریم‌ها علیه ایران، در سال ۱۳۹۱ تولید خودروهای هیوندای در شرکت خودروسازان راین متوقف شد. شرکت پس از آن به تولید خودروی وولکس C30 محصول شرکت گریت‌ وال موتور چین پرداخت. در حال حاضر نیز خودروی «ولا وی ۵» که از محصولات کارخانه فاو چین به‌حساب می‌آید، در کارخانه خودرو سازان راین تولید می‌شود.

موتور این خودرو ۴ سیلندر، ۱۶ سوپاپ با حجم ۱۵۰۰‌ سی‌سی بوده و وزن آن ۹۹۵ کیلوگرم عنوان شده است. حداکثر سرعت راین ولا وی ۵، ۱۸۰ کیلومتر بوده و مصرف سوخت آن در ۱۰۰ کیلومتر، ۶/۶ لیتر است که می‌تواند یکی از نقاط برتری این خودرو به‌حساب بیاید. به‌طور کلی، موتور خودروهای «فاو ویتا» توسط شرکت تویوتا طراحی شده است که شاید یکی از نقاط برتری این خودرو به‌ حساب بیاید. شرکت فاو، مدل هاچ‌ بک ویتا را از سال ۲۰۰۶ آغاز و آن را با موتورهای ۳/۱ و ۴/۱ لیتری به بازار ارائه کرده بود.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  خودرو پراید

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن