اخبار و رویداد ها

فیدلیتی برقی به تهران رسید

خودرو های فیدلیتی و دیگنیتی بهمن موتور جزء محبوب ترین کراس اوور های پرطرفدار در بازار ایران به حساب می آید و جای تعجبی ندارد تا نسخه برقی فیدلیتی بهمن موتور را در خیابان های تهران داشته باشیم .

فیدلیتی برقی اولین خودروی الکتریکی که برای انجام تست های اولیه فنی به تهران آمد تا بتواند در آینده ای نزدیک سهم بسیار زیادی را از خودرو های الکتریکی از آن خود کند .

فیدلیتی برقی در واقع همان خودروی چری EQ5 است ، که با زبان طراحی خاص از سری خودرو های الکتریکی این کمپانی معروف به مورچه توسعه یافته است که چری EQ5 طراحی بسیار متفاوتی با سایر محصولا این کمپانی خودروسازی دارد .

البته در نمای جلوی این خودرو شاهد طراحی این خودرو مشابه با خودرو های شاسی بلند لیک اند کو هستیم ؛ و در نمای عقب خودرو نیز عنصر های طراحی مشابه خودرو فونیکس مدل fx به چشم میخورد . به طور کلی اگر بخواهیم به طراحی این خودرو نگاه کنیم این خودرو از طراحی جذابی و بسیار هماهنگی بهره میبرد .

از ویژگی های این خودرو میتوانیم به جلو پنجره بسته ، چراغ های چند تکه در جلو و سقف شیب دار اشاره کرد که همانند خودرو های تولید شده الکتریکی دیگر به نظر میرسد .

فیدلیتی برقی به تهران رسید - نیکبخت خودرو

مشخصات فیدلیتی برقی

چری EQ5 در کشور چین با سه نوع پیشرانه موتوری مختلف عرضه شد ، هر چند که به طوردقیق مشخص نیست بهمن موتور فیدلیتی برقی را با چه نوع پیشرانه ای به بازار ایران عرضه میکند ؛ در ساده ترین نسخه تولید شده ، این خودرو قادر است که انتقال قدرت ۱۶۱ اسب بخار و ۲۵۰ نیوتون متر گشتاور را به ما بدهد ولی در پیشرقته ترین نسخه خود توانایی انتقال قدرت ۲۰۱ اسب بخار و ۲۹۵ نیوتون متر گشتاور را دارد که به نظر میرسد خودرو از قدرت موتوری مناسبی بر خوردار است .

از لحاظ باتری خودرو نیز دو پکیج متفاوت برای این خودرو در نظر گرفته شده است که در مدل ساده این خودرو باتری ۷۰.۱ کیلووات ساعتی انرژی خودرو را تامین میکند به طوری که میتواند مسافتی حدود ۵۱۰ کیلومتر را طی کند ولی در نوع دوم این خودرو یک باتری با ظرفیت ۸۸ کیلو وات ساعتی به کار رفته است که اگر این خودرو را به صورت کامل شارژ کنید میتواند مسافتی حدود ۶۲۰ کیلومتر را طی کند .

از لحاظ تجهیزات و امکانات فنی جا دارد تا بگوییم چری EQ5 در خانه یک خودروی همه چیز تمام است اما انتخاب کردن آپشن های کاربردی برای فیدلیتی برقی در بازار ایران بستگی دارد که شرکت بهمن موتور چه نوعی از این خودرو را وارد کشور کند.

فیدلیتی برقی به تهران رسید - نیکبخت خودرو

آپشن های خودرو فیدلیتی برقی

فیدلیتی برقی در بخش طراحی داخلی کابین همانند طراحی بخش بیرونی این خودرو از طراحی مدرن و مینیمالی استفاده شده است .

از آپشن های این خودرو میتوان به آپشن هایی از جمله ، سانروف پانورامیک ، سیستم نمایشگر لمسی ، صفحه آمپر دیجیتالی ، سیستم کمکی در پارک کردن ، سیستم پالایش هوا ، سیستم تعویض هوشمند خط ، سیستم نقطه کور ، رادار خطی ، سیستم جلوگیری از تصادف ، کروز کنترل ، تشخیص چهره ، شارژر وایرلس اشاره کرد .

فیدلیتی برقی به تهران رسید - نیکبخت خودرو

مطالعه بیشتر  بی وای دی seal، رقیب اصلی تسلا مدل 3 در اروپا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *