اخبار و رویداد ها

در نیمه اول سال جاری، سهام شرکت رنو ۲.۳ درصد سقوط کرد!

شرکت رنوی فرانسه که یکی از اولین خودروسازان غربی است که از ضرر و زیان درپی جنگ اوکراین و خروج خود از روسیه خبر می‌دهد، روز سه‌شنبه اعلام کرد که فروش این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۲۲، ۳۰ درصد کاهش یافته است.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

رنو که در میان خودروسازان غربی بیشترین میزان فروش را در بازار روسیه دارد، اعلام کرد که فروش جهانی آن نسبت به سال گذشته ۲۹.۷ درصد کاهش یافته و فقط به حدود یک میلیون دستگاه خودرو رسیده است.

بدون احتساب فعالیت شرکت‌های تابعه آن در روسیه یعنی آوتوواز و رنوی روسیه، تعداد خودروهای فروخته شده آن نسبت به سال قبل میلادی ۱۲ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، سهام شرکت رنو ۲.۳ درصد سقوط کرد.

به گفته بانک جی پی مورگان آمریکا، روسیه دومین بازار بزرگ رنو قبل از جنگ بود و ۱۵ درصد از درآمد این شرکت را به خود اختصاص می‌داد.

این گروه که مدل های محبوبی مانند داچیا داستر و رنو کلیو را تولید می کند، اوایل سال جاری میلادی فعالیت خود را در این کشور متوقف و اعلام کرد که رنو روسیه و ۶۷.۷ درصد سهام آن در شرکت آوتوواز، بزرگترین خودروساز روسیه و مالک برند لادا را به فروش خواهد رساند.

رنو در ماه می گفت که آوتوواز به یک مؤسسه علمی روسی فروخته شد. طبق گزارش ها این شرکت به قیمت فقط یک روبل با یک گزینه شش ساله برای بازخرید آن به این مؤسسه واگذار شد.

این گروه فرانسوی همچنین به بحران تراشه به عنوان عاملی برای کاهش فروش اشاره کرد، اگرچه چشم انداز خوشایندی را در مورد تولید تراشه برای نیمه دوم سال جاری میلادی ارائه کرد و همانند رقیب خود یعنی فولکس واگن اظهارات مشابهی را بیان کرد.

مطالعه بیشتر  تمدید مهلت ثبت نام خودروهای ایران خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *