اخبار و رویداد ها

چگونه قبض جریمه و خلافی رانندگی خود را پرداخت کنیم؟

چگونه قبض جریمه و خلافی رانندگی خود را پرداخت کنیم؟

جریمه رانندگی یک رویداد ناگوار است که بسیار رایج شده است و روش پرداخت جریمه رانندگی برای همه شهروندان مبدل به یک نیاز اساسی شده است. برای برخی از ما نیز پرداخت ماهیانه قبض خلافی خودرو  مانند پرداخت قبض برق و قبض آب و قبض مالیات امری عادی شده است. نحوه مختلفی برای پرداخت جریمه و استعلام میزان جریمه رانندگی وجود دارد.  با وبلاگ پرداخت قبض قبضینو همراه باشید.

در ادامه به چگونگی پرداخت جرائم می پردازیم، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این باره هستید، با تیم تخصصی نیکبخت خودرو تا پایان این مقاله همراه باشید. لازم به ذکر است که بگوییم مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

قبضینو چیست؟

سامانه پرداخت خلافی خودرو  قبضینو امکان مشاهده مبلغ جریمه و هر تخلف را نمایش میدهد. از دیگر امکانات قبضینو استعلام تمامی قبوض آب و برق و تلفن و خلافی جرایم رانندگی است و ارائه صورت حساب برای همه قبض های و ریز خلافی خودرو  است. قبضینوهیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و فقط با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو کند. برای استفاده از طریق اپلیکیشن  قبضینو  با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان عملیات پرداخت را انجام داد. از دیگر امکانات استعلام قبضینو مشخص کردن نوع قبض جریمه می باشد.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

استعلام خلافی در سامانه قبضینو!

استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت ۵۲,۰۰۰ ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که قبضینو دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد. استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات: در این روش، امکان استعلام خلافی و مشاهده مجموع مبلغ جرائم امکان‌پذیر است. در این روش دیگر نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید مجموع مبالغ خلافی وسیله نقلیه خود را مشاهده و نسبت به پرداخت  آن اقدام کنید  کلیه روش های پرداخت قبض جریمه را میتوان برای انواع جریمه ها استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها میتوانید پرداخت قبض جریمه تسلیمی و  پرداخت قبض جریمه دست نویس و پرداخت خلافی دوربین و جریمه الصاقی  را با روش های ذکر شده انجام دهید.

سایر روش ها برای پرداخت جریمه رانندگی !

امروز با پیشرفت روش های پرداخت قبض و ارائه روش های نوین پرداخت بانکی، بسیاری از غول های صنعت پرداخت وارد حوزه پرداخت قبض جریمه و استعلام خلافی قبضینو شده اند. برای نمونه سامانه پرداخت قبوض بانک ملی و بانک صادارت و بانک ملت  و پرداخت قبض قبضینو را میتوان نام برد.

 پرداخت اینترنتی جریمه با سایت راهور ۱۲۰ 

راهور ۱۲۰ خلافی خودرو (چگونه خلافی خودرو خود را آنلاین پرداخت کنیم ؟) : اکثریت افراد در ایران دارای خودرو یا موتور سیکلت می باشند که شامل تخلفات رانندگی می شود و در صورتی که میزان این تخلفات از یک مبلغ خاصی بیش تر شود در صورت انجام یک تخلف دیگر، پس از استعلام پلیس راهنمایی رانندگی وسیله ی نقلیه ی شما توقیف گردیده و به پارکینگ اعزام می گردد. بسیاری از افارد برایشان این سوال مطرح است که چگونه می توانند از خلافی خودرو یا موتور سیکلت خود باخبر شوند؟!

راهنمای آنلاین پرداخت خلافی راهور ۱۲۰

در پاسخ به سوالتان باید بگوییم که روش های مختلفی وجود دارد، یکی از این روش ها به گفته ی رئیس پلیس راهور جمهوری اسلامی ایران مراجعه به سایت اینترنتی http://rahvar120.ir می باشد که از طریق این سایت می توانید میزان تخلفات خودرو یا وسیله ی نقلیه ی خود را با جزئیات و محل تخلف و میزان مبلغ جریمه مشاهده نمایید و در صورت تمایل خلافی وسیله ی نقلیه ی خود را پرداخت نمایید.

برای استفاده از خدمات غیر حضوری پلیس راهور در ابتدا باید وارد وبسایت راهور ۱۲۰ شوید ، برای ورود به بخش استعلام خلافی ابتدا وارد آدرس اینترنتی http://estelam.rahvar120.ir شوید. پس از ورود به آدرس اینترنتی فوق همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید ، شماره ای که در کارت ماشین تان وجود دارد را در جای خالی موجود در تصویر وارد نمایید. در باکسی که از شما خواسته است شماره ۸ رقمی را وارد نمایید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

با توجه به تغییر کارت های ماشین ، تصویر کارت ماشین جدید در زیر ارائه شده است ، در انتهای مقاله هم کارت های ماشین قدیمی و شماره ای که باید وارد نمایید را نشان داده است. پس از آن حروف انگلیسی که در باکس تصویر خاکستری نشان داده شده است را در باکس زیر آن وارد نموده و دکمه جستجو را فشار دهید. با این روند شما می توانید براحتی خلافی خودرو خود را دریافت نمایید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

پس از اینکه وارد پنل شدید می توانید با انتخاب خلافی های مورد نظر یا انتخاب همه خلافی ها ، خلافی ماشین خود را پرداخت نمایید.

راهکار های قبلی برای دریافت خلافی خودرو

رئیس پلیس راهور در سخنان خود اعلام کرد که علاوه بر سایت اینترنتی، یک روش دیگر وجود دارد که استفاده از سامانه ی پیامکی پلیس راهنمایی و رانندگی می باشد. تقریبا تا یک سال گذشته کاربران با ارسال شماره VIN خودرو یا موتور سیکلت خود به سامانه های ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ و ۳۰۰۰۵۱۵۱ می توانستند از مبلغ خلافی باخبر شوند اما هم اکنون شماره ی این سامانه ی پیامکی تغییر کرده و از این پس برای اطلاع از خلافی خودروی خود باید به شماره ی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ شماره VIN درج شده روی کارت وسیله ی نقلیه ی خود را ارسال نمایند تا میزان خلافی خود را مشاهده نمایند.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

 

 پرداخت قبض جریمه با موبایل

همان طور که اشاره شد استفاده از اپلیکیشن های پرداخت که کار های پرداخت قبوض و مالیات و پرداخت قبض موبایل و استعلام و مشاهده قبض برق و .. انجام میدهند امکان پرداخت قبض جریمه و پیگیری قبض جریمه پرداخت شده و استعلام جریمه رانندگی با موبایل را نیز فراهم کرده اند. از نرم افزار پرداخت جریمه رانندگی معروف  میتوان به آپ، تاپ، قبضینو، سکه اشاره کرد.  برای نمونه شرکت آسان پرداخت پرداخت قبض جریمه با آپ را فراهم کرده است. دیگر برای پرداخت قبض جریمه رانندگی به شماره قبض و شماره سریال نیاز نخواهیم داشت. پرداخت قبض جریمه با شماره جریمه  توسط اپلیکیشن های پرداخت موبایلی امکان پذیر است. در کنار استفاده از نرم افزار های خلافی  پرداخت قبض جریمه آسان با کد های ussd و دستگاه پوز به آسانی انجام می گیرد. برای مثال کد یو. اس. دی اپلیکیشن آپ ۷۳۳ است. البته با کد ussd قادر به پیگیری قبوض پرداخت شده نمی باشید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

پرداخت هزینه خلافی با پیامک و اس ام اس

در کنار روش های آنلاین پرداخت جریمه،  با تلفن  میتوانید اقدام به پرداخت قبض کنید.  شماره پیامک جدید ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ را برای استعلام مبالغ جرایم، در نظر گرفته شده است. رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا اعلام کرد : سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی راهور ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند ) شماره اصلی که باید کد ۱۷ رقمی  وین را به آن ارسال کنید : ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ج استعلام خلافی خودرو آنلاین با اینترنت ،پیامک ،sms و اس ام اس خلافی خودرو با بار کد استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو با همراه شناسه قبض و پرداخت – یا شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید) – یا شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)

پرداخت قبض خلافی با قبضینو

سامانه پرداخت قبضینو امکان مشاهده مبلغ جریمه و هر تخلف را نمایش میدهد. از دیگر امکانات قبضینو استعلام تمامی قبوض آب و برق و تلفن و خلافی جرایم رانندگی است و ارائه صورت حساب برای همه قبض های و ریز خلافی خودرو  است. قبضینوهیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و تنها با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو کند. برای استفاده از طریق اپلیکیشن  قبضینو  با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان عملیات پرداخت را انجام داد. از دیگر امکانات استعلام قبضینو مشخص کردن نوع قبض جریمه می باشد. پس از وارد کردن شماره ۸ رقمی پست گواهی نامه میتوانید مبلغ خلافی همراه با تاریخ و نوع خلافی که شامل  قبض تسلیمی و قبض دوربین و قبض الصاقی می باشد را نشان میدهد. پس از مشاهده میزان خلافی خودرو ویا میزان خلافی موتور سیکلیت میتوانید اقدام به پرداخت قبض مشاهده شده کنید. برای این کار به درگاه بانک پرداخت هدایت خواهید شد.  

 کلیه روش های پرداخت قبض جریمه را میتوان برای انواع جریمه ها استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها میتوانید پرداخت قبض جریمه تسلیمی و  پرداخت قبض جریمه دست نویس و پرداخت خلافی دوربین و جریمه الصاقی  را با روش های ذکر شده انجام دهید.

 پرداخت قبض جریمه تسلیمی 

در قبض تسلیمی مامور اهنمایی و رانندگی با اخذ مدارک کامل ماشین و راننده قبض تسلیمی را به صورت کامل نوشته و اطلاعات راننده و ماشین به طور کامل در آن درج می شود و در نهایت قبض جریمه به خود راننده تحویل (تسلیم) داده می شود. به این قبض، قبض دست نویس هم می گویم. برای پرداخت قبض تسلیمی میتوانید به سامانه استعلام و پرداخت قبض خلافی قبضینو مراجعه کنید.  میتوانید با استفاده از استعلام خلافیجریمه تسلیمی خودرو خود را پرداخت نماید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

پرداخت خلافی جریمه دو برگی

اگر راننده پس از دستور پلیس برای ایست، چه عمدی و چه غیرعمدی توقف نکند پلیس راهور ، برای او جریمه دو برگی را لحاظ خواهد کرد و این جریمه و تخلف راننده در سوابق او ثبت می گردد.پلیس اقدام به صادر کردن دو قبض جریمه برای راننده می کند. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.برای پرداخت خلافی این نوع جریمه میتوانید از سامانه پرداخت خلافی قبضینو استفاده کنید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

دقت شود که در پرداخت خلافی جریمه سیستم های راهور آنلاین نمی باشند و حداقل ۵ تا ۱۰ روز طول می کشد تا جریمه شما از این سیستم پاک شود برای اطمینان از پرداخت قبض جریمه ماشین خود میتواند پس از پرداخت قبض به یکی از شعبه های پلیس +۱۰ مراجعه کنید و با از انجا تاییده پرداخت را دریافت کنید. مزیت این کار این است که برگه تسویه خلافی ماشین توسط پلیس +۱۰ ممهور می شود.

مطالعه بیشتر  نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می شود؟(جدول نمره منفی گواهینامه 1401)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *