اخبار و رویداد ها

مقایسه سانتافه با تویوتا راو ۴

مقایسه سانتافه با تویوتا راو ۴

در این مقاله به سراغ دو خودروی شاسی بلند محبوب بازار کشور یعنی هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور رفته ایم و قصد داریم هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور را از جنبه های مختلف از جمله طراحی، قدرت فنی، امکانات و غیره مقایسه کنیم. بنابراین اگر قصد خرید خودرو شاسی بلند را دارید در مقاله مقایسه تویوتا راوفور با سانتافه با ما همراه باشید.

طی چند سال گذشته افزایش چشمگیر قیمت خودروهای لوکس در بازار کشور باعث شده است که حساسیت ها در خرید و فروش این گونه خودروها چند برابر شود. این در حالی است که تویوتا راوفور و هیوندای سانتافه از جمله خودروهای کراس اوور کشور هستند که با وجود همه کمبودها و افزایش قیمت ها توانستند در این مدت فروش قابل توجهی را تجربه کنند. از این رو قصد داریم هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور را با هم مقایسه کنیم و تمامی مزایا و معایب این دو خودروی شاسی بلند دوست داشتنی را به شما معرفی کنیم. ناگفته نماند که هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور در خارج از کشور به عنوان دو اتومبیل میان رده شناخته می شوند، اما در کشور ما آن ها اتومبیل های لوکس محسوب می شوند. قبل از شروع مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور، بیایید با پس زمینه این دو اتومبیل محبوب آشنا شویم.

برای خرید هیوندای صفر و یا هیوندا سانتافه کارکرده می توانید به سایت نیکبخت خودرو مراجعه کنید، کارشناسان ما شمارا برای خرید و یا فروش هرچه بهتر راهنمایی می کنند.

پیشینه هیوندای سانتافه

در آن طرف میدان، هیوندای سانتافه یک شاسی هیبریدی میان رده است که در سال ۲۰۰۰ معرفی شد. نسل دوم هیوندای سانتافه بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۳ در خط تولید ماشین کره ای بود تا این که به نسل سوم رسید. آن چه در این مقاله به بررسی خواهیم پرداخت، نسل سوم هیوندای سانتافه با کد اتاق DM است که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار جهانی شد و تولید را تا سال ۲۰۱۷ ادامه داد.

 

نسل سوم هیوندای سانتافه باید یکی از موفق ترین محصولات هیوندای در جهان و هم چنین در ایران باشد، زیرا از سال ۲۰۱۴ در بازار ایران بوده است و توانسته است خود را به فروش برساند. شبکه بزرگی از خدمات و هم چنین کابین جادار آن بسیار چشمگیر است. در کشور ما، تولید نسل سوم هیوندای سانتافه تا سال ۲۰۱۸ ادامه یافت. در سال ۲۰۱۶ فیس لیفت هیوندای سانتافه نیز راهی بازار کشور شد و توانست جایگزین مدل اصلی شود.

مقایسه سانتافه با تویوتا راو 4

معرفی پیشینه تویوتا راو ۴

حدود ۸۰ سال از تأسیس با ارزش ترین برند در صنعت خودروسازی ژاپن، تویوتا می گذرد. اولین نسل تویوتا راوفور در سال ۱۹۹۴ معرفی شد و علاوه بر ژاپن، در کشورهایی مانند استرالیا به موفقیت های بزرگی دست یافت. نسل دوم و سوم تویوتا راوفور از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ تولید شده است. در سال ۲۰۱۳، نسل چهارم تویوتا راوفور با تغییرات و به روزرسانی های بی شماری به بازار آمد، اما حدود دو سال بعد، سازنده خودرو این اتومبیل را در فیس لیفت قرار داد که بیشتر این خودرو را در بازارهای جهانی فروخت و مشتریان ایرانی را ترغیب به خرید تویوتا راوفور کرد.

مقایسه طراحی هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴

ما هم چنان به مقایسه راوفور با سانتافه می پردازیم. نگاهی به طراحی شرکت هیوندای سانتافه: از چندین خط زاویه ای در طراحی بیرونی هیوندای سانتافه استفاده کرده است. در جلوی پنجره زیبای شش ضلعی زیبا، لوگوی هیوندای به همراه چراغ های جلو و زاویه دار خودرو، ظاهری مصمم و جذاب را برای نسل سوم هیوندای سانتافه ایجاد کرده است. هیوندای سانتافه هم چنین طراحی جذاب خود را حفظ می کند. شکل جذاب پنجره ها و خطوط حجمی استفاده شده در قسمت بالا و پایین درها تأثیر قابل توجهی در جذابیت بصری این کراس اوور کره ای داشته است.

نگاهی به طراحی تویوتا راو ۴

در مواجهه با رقیب ژاپنی این مقایسه، تویوتا چراغ های مثلثی با گوشه های تیز دارد. هم چنین فضای بسیار کمی برای پنجره جلو وجود دارد. در یک نگاه، حجم جذاب سپر و حالت سه بعدی آن تویوتا راوفور را به یک ترکیب اسپرت تبدیل می کند. از نظر جانبی، تویوتا راوفور یک خط شانه ظریف را ترسیم می کند که چراغ های دم را به گلگیر جلو منتقل می کند و بسیار راحت تر از هیوندای سانتافه به نظر می رسد. در نمای عقب تویوتا راوفور، اسپویلر عقب، شکل سپر عقب و اندازه چراغ های جلو همه جمع شده اند تا سادگی تویوتا راوفور را کاهش داده و ماشین را جذاب جلوه دهند.

فرق سانتافه با تویوتا راو 4

در نمای عقب هیوندای سانتافه پیچیدگی بیشتری نسبت به تویوتا راوفور خواهید دید و اگزوز، دیفیوزر و چراغ های بزرگ دم باعث می شوند این قسمت از سانتافه با سایر اجزای بدنه هماهنگ باشد. به طور کلی، هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور از نظر طراحی ظاهر خودرو در سطح خوبی هستند و این تأثیر قابل توجهی در فروش بالای این دو خودرو داشته است. ظاهر هیوندای سانتافه به طراحی اتومبیل های اروپایی نزدیک تر از تویوتا راوفور است، اما پیچیده تر به نظر می رسد، اما تویوتا راوفور ساده، زیبا و با وقار به نظر می رسد. به همین دلیل، یکی از دو رقیب در زمینه طراحی قطعاً پیروز نیست.

تفاوت بین هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴ از فضای داخلی

کابین هیوندای سانتافه: به نظر می رسد یک طراحی بیرونی نسبتاً جذاب و پیشرفته است. استفاده از اشکال غیر معقول، زوایای تیز و نکات برجسته بسیار تحسین برانگیز است. دسترسی به کلیدها و لوازم جانبی راننده آسان است و اصول ارگونومیک به خوبی رعایت می شود. اگر چه ممکن است کمی وقت گیر باشد که به طراحی شلوغ هیوندای سانتافه کابین عادت کنید! در مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور از نظر طراحی داخلی، فضای داخلی تویوتا راوفور از ماده ای با کیفیت بهتر استفاده می کند، اما سبک طراحی کابین تویوتا راوفور نسبتاً منسوخ و ساده است و به نظر خوب نمی رسد.

فرق سانتافه با راو 4

کابین تویوتا راوفور: راحتی زیادی در اتومبیل خواهد داشت، صندلی های عقب راوفور می توانند تا حدودی به حالت ایستاده باشند و این باعث می شود فضای بیشتری برای بزرگسال فراهم شود. در مقابل، هیوندای سانتافه دارای صندلی درجه سوم است و هیوندای سانتافه فضای بیشتری را برای مسافران فراهم می کند.

مقایسه هیوندای سانتافه با تویوتا راو 4

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴ از نظر فنی

هیوندای سانتافه از نظر فنی: مجهز به موتور چهار سیلندر ۲.۴ لیتری با ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۲۲۷ نیوتن متر است. چنین نیرویی از طریق گیربکس شش سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می شود تا شاسی بلند ۱۶۵۰ کیلوگرم بتواند در حدود ۱۲ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. ناگفته نماند که چنین توان خروجی برای موتور MPI خودرو درج شده است و مدل های دارای قدرت GDI از قدرت خروجی بسیار بالاتری برخوردار هستند.

فرق هیوندای سانتافه با تویوتا راو 4

تویوتا راوفور از نظر فنی: برخلاف سایر برادران بزرگ خود در بازار، از یک موتور چهار سیلندر ۲.۵ لیتری با ۱۷۷ اسب بخار و گشتاور ۲۳۳ نیوتن متر بهره می برد. تویوتا از یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک برای انتقال پیشرانه به هر چهار چرخ خودرو استفاده کرده است که عملکرد صاف و قابل قبولی را نشان می دهد.

فرق هیوندای سانتافه با راو 4

مقایسه ویژگی های هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴

در حال حاضر تویوتا راوفور در انواع مختلفی در بازار کشور ما موجود است، بسته به وارد کننده یا سفارشات شخصی، امکانات آن ممکن است متفاوت باشد. همین مورد در مورد هیوندای سانتافه نیز صدق می کند. مدل های وارداتی هیوندای سانتافه از نظر ویژگی هایی با مدل های کرمان موتور یا آسان موتور متفاوت هستند. اما به طور خلاصه، اگر چه تویوتا راوفور از ویژگی های قابل قبولی برخوردار است، اما می توان نتیجه گرفت که تویوتا راوفور در مورد هیوندای سانتافه حتی در سخاوتمندترین نوع خود حرفی برای گفتن ندارد.

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴ از نظر شرایط ایمنی

هیوندای سانتافه محصول ۲۰۱۷ از نظر شرایط ایمنی کاملاً مطابق با تویوتا راوفور است و هر دو دارای تست های ۵ ستاره EURO NCAP و NHTSA هستند، و هم چنین در تست های IIHS رتبه بالایی دارند در نتیجه، تفاوت ایمنی بسیار کمی بین این دو وجود دارد.

تجربه رانندگی با هیوندای سانتافه و تویوتا راو ۴

قانون ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی عملکرد فنی بسیاری از خودروها را در ایران خراب کرد. نمونه بارز آن نسل سوم هیوندای سانتافه است. خودرویی که بر خلاف نسل قبل دیگر با موتور ۶ سیلندر قابل عرضه نبود و با موتور ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری در نظر همگان به عنوان خودرویی تنبل و تنبل شناخته شد. اما آیا واقعا سانتافه تنبل است؟

خب بستگی به نیاز شما دارد اگر استفاده معمولی را مد نظر دارید، سانتافه می تواند شما را راضی کند.  اما اگر جوانی هستید که می خواهید دوست خود را که راوفور یا اوتلندر دارد با یک ماشین لوکس متعلق به پدرتان کم کنید، قطعا سانتافه شما را خجالت زده می کند!

هم چنین در سفرهای خانوادگی با صندوق عقب پر و تعداد مسافر با کولر روشن و قرار گرفتن در مسیر سربالایی، این موتور ۲.۴ لیتری نمی تواند با جا به جایی سایز سانتافه کنار بیاید.

به گفته مالکان، ثبات و هندلینگ سانتافه مثال زدنی است. توزیع وزن این کراس اوور کره ای به گونه ای است که چسبندگی خوبی را فراهم می کند تا بتوانید با خیالی آسوده در جاده های کوهستانی رانندگی کنید. سیستم تعلیق و فنر سانتافه نیز کیفیت سواری خوبی به آن بخشیده است. سانتافه به نرم بودن در بین خودروهای شاسی بلند در طول نسل های خود شهرت دارد. مصرف سوخت ترکیبی سانتافه در کاتالوگ حدود ۹ لیتر اعلام شده است. سانتافه از فرمان برقی استفاده می کند که باعث سهولت رانندگی و کنترل ابعاد بزرگ آن در شهر می شود.  سانتافه در دو مدل دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل موجود است که تفاوت قیمتی قابل توجهی دارند.  البته از مدل های دو چرخ متحرک نمی توان انتظار چنین قابلیت های آفرود را داشت.

تویوتا راوفور برخلاف سانتافه با موتور اصلی و نه مدل ضعیف تری وارد کشورمان شده است. موتور ۲.۵ لیتری راوفور در ترکیب با گیربکس ۶ سرعته تیپترونیک، شتاب و چابکی خوبی را برای کراس اوور محبوب تویوتا به ارمغان آورده است که تجربه رانندگی صاحبان این خودرو گواه آن است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ اعلام شده توسط تویوتا برای راوفور زیر ۱۰ ثانیه است. اما حتی با احتساب کاهش عملکرد خودروها در شرایط آب و هوایی ایران، هم چنان می توان راوفور را یک کراس اوور تیز نامید.

سیستم تعلیق راوفور در جلو از نوع مک فرسون و در عقب سیستم جناغی دوبل است. راوفور از سطح زمین ارتفاع بالایی دارد و برخلاف سانتافه تنها در نسخه دو چرخ متحرک وارد کشورمان شد. اما فکر نکنید که می توانید مانند تویوتا پرادو با آن به دل صحرا بزنید! در هر صورت تویوتا راوفور یک کراس اوور است و نمی تواند به عنوان یک آفرود همه کاره ظاهر شود.

تویوتا راوفور با ۱۷۷ اسب بخار شتاب بیشتری را نسبت به هیوندای سانتافه به راننده می دهد که این اولویت برای کسانی است که چابک هستند. البته شتاب و خروجی هیوندای سانتافه در فضای شهری خیلی آزار دهنده نیست و برای رانندگی روزمره خوب به نظر می رسد، اما اگر می خواهید در کنار شش نفر دیگر در جاده خارج از شهر رانندگی کنید، بهتر است به فکر سبقت یا رانندگی ناگهانی باشید. این دو اتومبیل هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند و هر دو می توانند سرنشینان خود را راضی کنند، اما از نظر صدای کابین، تویوتا راوفور کمی ساکت تر از هیوندای سانتافه است. به خصوص در تجهیزات سنگین، این صدا می تواند کمی آزار دهنده باشد.

در داخل کابین هیوندای سانتافه فضای بیشتری و امکانات بیشتری برای سرنشینان وجود دارد، بنابراین اگر برای بسیاری از سفرهای خود به یک کراس اوور جادار نیاز دارید، ممکن است بخواهید به انتخاب کردن هیوندای سانتافه بروید.

تجزیه و تحلیل شرایط بازار

اگر چه تویوتا راوفور مانند سایر محصولات تویوتا در کشور ما طرفداران زیادی دارد، اما در نهایت هیوندای سانتافه است که می تواند به عنوان یک ماشین پیروز معرفی شود. هیوندای سانتافه علی رغم این که از نظر کیفیت و اعتبار تجاری در مقابل تویوتا راوفور حرفی برای گفتن ندارد، در بازار دوستانه بازار ما حرف های زیادی برای گفتن دارد، اما بیشتر خریداران کراس اوور کره ای را به رقیب ژاپنی ترجیح می دهند. بنابراین بازار هیوندای سانتافه بسیار پر رونق تر از تویوتا راوفور است. البته از آن جا که قیمت هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور در یک محدوده قرار دارند، تصمیم گیری در مورد ماشین بر عهده شماست.

نتیجه گیری

می توان گفت که تویوتا راوفور یک کراس اوور جمع و جور با امنیت و راحتی قابل قبول است. این خودرو با داشتن چابکی نسبی خود می تواند در هنگام رانندگی واضح تر از رقیب کره ای خود باشد، اما فضای کابین آن به اندازه هیوندای سانتافه نیست و این خبر خوبی برای خانواده های بزرگ نیست. سرانجام، اگر کیفیت قطعات یا استهلاک پایین آن ها برای شما اولویت دارد، بهتر است تویوتا راوفور را انتخاب کنید.

در طرف دیگر میدان، هیوندای سانتافه است که دارای ویژگی های مختلفی، بازار پر رونق تر و قیمت ارزان تر از  تویوتا راوفور است. بنابراین می توان گفت اگر به دنبال یک اتومبیل رده بالا برای رفت و آمد روزانه خود هستید که می تواند یک خانواده بزرگ را در خود جای دهد، نسل سوم هیوندای سانتافه می تواند ماشین مناسبی برای شما باشد. هم چنین شایان ذکر است که قیمت تویوتا پایین تر از قیمت هیوندای است.

مطالعه بیشتر  چند برابر بودن قیمت خودروهای مونتاژ شده، در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *