خودرو ایرانی

خودرو پراید

 

خودرو پراید

 

موسس تاسیس کشور
ژاپن و آمریکا ۱۳۷۲ ایران

خودرو پراید ، یک خودروی سدان ‌کامپکت است که تولید آن در کره جنوبی به ترتیب با نام‌ های فورد فستیوا و پراید آغاز شد. تولید این خودرو از سال ۱۳۷۲ در ایران توسط شرکت سایپا در دو مدل سدان و هاچ‌ بک تحت عنوان صبا و نسیم آغاز شد. مدل‌های اولیه پراید از خودروهای مزدا ۱۲۱ و فورد فستیوا گرفته شد و سپس توسط شرکت کیا موتورز با تغییراتی در کره جنوبی ساخته شد. این خودرو را کره جنوبی ساخت به دلیل نبود ایمنی لازم نتوانست مجوز صادرات به آمریکا و اروپا را بگیرد.اما در همین فاصله بود که این خودرو سر از کره جنوبی هم درآورد و با عنوان کیا پراید تا سال ۲۰۰۰ میلادی تولید شد. از سال ۱۳۷۲ شمسی هم که سر از ایران و سایپا درآورد و به عنوان پرفروش‌ترین خودروی ایرانی، تقدیم شهروندان کشورمان شد تا لذت سواری را بچشند.

نوشته های مشابه

سایت سایپا مشخصات پرایدهای ۱۱۱، ۱۳۱، ۱۳۲، ۱۴۱ و سایپا ۱۵۱ را زده که این آخری، نسخه وانت شده همین پراید است. جالب این‌که در همه آن‌ها نیز، حجم موتورها ۱۳۰۰ سی‌سی ذکر شده و ۷۱ اسب‌ بخار قدرت دارد. چنین وضعیتی البته برای داخل شهر مناسب است،‌ اما برای بیرون شهر نمی‌توان حساب خاصی روی آن باز کرد. تجربه‌های زیادی از لرزش‌ها و تکانش‌ها و از کنترل خارج شدن فرمان در مواقع عبور ماشین‌های سنگین از کنار این خودرو هم که گزارش شده یا خودمان تجربه‌اش را داشته‌ایم.

به نقل از پایگاه خبری نیکبخت خودرو  ،اما پراید که از ابتدای ورود به ایران و دریافت امتیاز ساخت آن از کره جنوبی، در نسخه‌های مختلف نسیم یا پراید هاچبک، صبا یا پراید سدان، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۴۱ و دست آخر وانت‌پراید ارائه شد، برای خودش خوبی‌هایی هم دارد. جدا از بحث امنیت و قدرت و شکل و شمایل نه‌چندان چشم‌نواز متناسب با زمانه و ضعف آپشن‌ها، باید بحث هزینه‌های پایین نگهداری و فراوانی قطعات و سهولت در خرید و فروش و … را باید از موارد مثبت چنین خودرویی دانست.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  خودرو ساینا

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن