اخبار و رویداد ها

ایران خودرو و سایپا، در رده چهل و چهل دومین بزرگترین خودروسازان جهان

شرکت های ایرانی ایران خودرو و سایپا به ترتیب در رده های چهل و چهل و دوم بزرگ‌ترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۲۱ قرار گرفتند.

به گزارش carindustryanalysis در ابتدای این لیست شرکت بزرگ و مطرح تویوتا قرار دارد. طبق این گزارش داده‌های فروش شرکت‌های خودرویی در سال ۲۰۲۱ مربوط به ۱۰۶ بازار در سراسر جهان نشان می‌دهد که شرکت تویوتا در واقع محبوب‌ترین برند خودرویی جهان بوده است. این برند ژاپنی به لطف حضور در بازار ایالات متحده (بزرگ‌ترین بازار) و اندونزی (+۸۴٪) که چهارمین بازار بزرگ آن است، توانست حجم فروش خود را تا ۱۰ درصد افزایش دهد و با فروش۸,۷۰۴,۶۴۱ دستگاه خودرو با اختلاف بالا نسبت به دیگر رقبا در صدر جدول قرار گیرد.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

در این رده‌بندی شرکت آلمانی فولکس‌واگن با فروش ۵,۲۸۸,۲۷۱ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱ در رتبه دوم قرار گرفته است. این شرکت پس از افت فروش در کشورهای چین (-۸%) و آلمان (-۷%)، یعنی دو بازار بزرگ خود، ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ ضرر کرد. دیگر شرکت بزرگی و مطرح ژاپنی یعنی هوندا با فروش ۴,۲۷۸,۲۵۳ دستگاه خودرو جایگاه سوم خود را حفظ کرده و باثبات عمل نموده است (+۱%).

 

نکته قابل‌توجه در این گزارش پیشی‌گرفتن شرکت هیوندای کره از فورد بوده است. شرکت هیوندای به لطف حضور پررنگ و قدرتمند در بازار ایالات متحده که اکنون بزرگ‌ترین بازار این برند حتی بالاتر از خود کشور کره است، با فروش ۳,۸۵۷,۴۸۶ جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. در مقابل، فورد ۵ درصد در آمریکا، ۲ درصد در چین و ۴ درصد در بریتانیا، یعنی ۳ بازار بزرگ این شرکت ضرر کرد و با فروش ۳,۷۶۶,۱۳۴ خودرو از رده چهارم در سال ۲۰۲۰ به رده پنجم این جدول سقوط کرد.

شرکت سوزوکی/ماروتی برندی بود که در بین ۱۰ برند برتر، با ۱۳ درصد افزایش و فروش بیشتر از شورولت و مرسدس‌بنز، بیشترین افزایش را به ثبت رساند.

نظر به گزارش داده شده  در این رده‌بندی شرکت ایران‌خودرو با فروش ۴۵۱,۱۳۰ در رده چهلم و شرکت سایپا با فروش ۴۱۶,۹۲۸ عدد خودرو در رده چهل و دوم لیست بزرگ‌ترین خودروسازان جهان قرار دارند.

بر اساس این آمار از میان برندهای مطرح چینی شرکت وولینگ با فروش ۱,۶۳۲,۳۸۰ عدد خودرو در رده سیزدهم جدول قرار داشته و چانگان با ۱,۲۸۷,۴۵۵ و جیلی با ۱,۱۰۱,۸۷۶ عدد خودرو در رده‌های شانزدهم و بیستم قرار دارند. در مجموع ۱۷ خودروساز چینی در لیست ۶۰ خودروساز بزرگ جهان در سال ۲۰۲۱ قرار دارند.

 

 

 

مطالعه بیشتر  عرضه پژوi 207 در بورس کالا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *