اخبار و رویداد ها

دلالان در خرید و فروش خودرو از چه ترفند های استفاده می کنند؟

در اینجا می پردازیم به موضوع چالش برانگیز خرید و فروش خودرو، اگر تاکنون سابقه خرید فروش خودرو رو داشته‌اید. پس می‌دانید که خرید ماشین بیش از همه چیز به اعتماد نیاز دارد. آن‌هم یک اعتماد مخلصانه! مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت. در ادامه ی مقاله تصمیم گرفتیم تا با یک فروشنده تجربه کار خودرو صحبت کنیم! این فرد برای ما از برخی حقه‌ها و روش‌های خرید و فروش ماشین صحبت می‌کند! البته بگذارید تا اسمش را فاش نکنیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

یکی از بهترین مکان‌های خرید و فروش خودرو در پارکینگ های فروش خودرو تهران و شهرستان هاست. مکانی که شما می‌توانید هم ماشین‌های زیادی را در کنار هم ببینید و هم در صورت نیاز پشت فرمان نشسته و با آن دوری بزنید. با ما باشید تا چند ترفند مهم را با هم مرور می کنیم.

۱-ابتدا به نیاز خود فکر کنید!

 حالا شرایط مثل قبل نیست که تنها یک کمپانی تولید کننده خودرو وجود داشته باشد و یک نوع ماشین را به بازار عرضه کند! پس حتما ابتدا تحقیق کنید. بدانید که چه خودروهایی تولید می‌شود و کدام‌یک مناسب شماست.

۲-اعتماد به دلال همیشه ممکن نیست!

 هیچ وقت بدون داشتن قیمت خودرو مورد نظر به سوی خرید نروید! بزرگ‌ترین اشتباه همین است. اعتماد به فروشنده و دلال همیشه ممکن نیست! پس با اطلاعاتی کامل به سوی پارکینگ خودرو بروید.

۳-  پیش از اقدام برای فروش ایرادهای ظاهری خودرو خود را رفع نمایید

 ۹۰ درصد افرادی که به سمت خودرو شما می‌آیند، فقط نگاه کننده هستند! شیوه‌ای که خود من از آن استفاده میکنم. من دوست دارم وقتی برای خرید خودرو می‌روم تنها باشم. در هنگام خرید خودرو به دنبال موضوعاتی اساسی می‌گردم، مثلا پیچ و مهره‌ای که شل شده باشد! این پیچ به راحتی با یک آچار سفت می‌شود، اما در خرید من تاثیر زیادی دارد. شاید متوجه نشده باشید، منظور من این است که اگر فروشنده هستید، پیش از اقدام برای فروش ایرادهای ظاهری خودرو خود را رفع نمایید. گاه با هزینه‌ای ۵۰ هزار تومانی، می‌توانید خودرو خود را تا ۵۰۰ هزار تومان بالاتر بفروشید.

۴- دلال ، خرید پاین، فروش بالا!

دلال‌ها اصولا وظیفه شان چیست؟ خرید یک خودرو با قیمت پاین و فروش آن با قیمتی بالاتر! مواظب باشید، در مواقعی دلالان با حرف‌های شیرین خود شرایطی را برای شما به وجود می‌آورند که مجبور می‌شوید یک خودرو کار کرده را هم قیمت با خودرو نو و قیمت کارخانه بخرید! ماشین‌های صفر و جدید، بیشتر در این شرایط به فروش می‌رسند.

۵- قبل از خرید خودرو با تعمیرکار مشورت نماید!

اگر می‌خواهید بدانید که کدام وسیله نقلیه بیشتر به درد شما می‌خورد، حتما با یک تعمیرکار صحبت کنید. آن‌ها بهتر می‌دانند کدام خودرو بیشتر به تعمیرکاران مراجعه می‌کنند. یک تعمیرکار بهترین کسی است که می‌تواند این موضوع را برای شما تشخیص دهد.

۶-  در هنگام خرید تعمیرکار را با خود ببرید.

اگر تعمیرکار آشنایی دارید، حتما هنگام خرید قطعی خودرو، از وی درخواست کنید تا با شما به محل خرید و فروش بیاید. گاه ایرادات موجود را تنها یک متخصص می‌فهمد. همیشه نمی‌توان به ظاهر اعتماد کرد.

۷- شغل اصلی دلال !

شغل اصلی من این است که خریداران خودرو را مجاب کنم تا به جای دریافت وام و خرید خودرو از نمایندگی، محصول مورد نظر را نقدا از خودم خریداری کنند. طبیعی است که هیچ چیز جای پول نقد را نمی‌گیرد.

۸-قیمت گذاری بی ربط و بالا!

 گاهی اوقات ما قیمتی بی‌ربط را به خودرو خود نسبت می‌دهیم! مثلا ۵ میلیون تومان خودرو را گران‌تر قیمت گذاری می‌کنیم. خب، نتیجه چیست؟ افراد دور خودرو جمع شده و شروع به بحث می‌کنند. همین باعث می‌شود تا فکر کنند واقعا خبری است! پس اگر دیدید قیمت خودرو مورد نظر شما بیش از حد گران است و غیر منطقی قیمت گذاری شده است، شک نکنید! این ترفند دلال‌هاست.

۹-تعریف بیش ازحد!

 دقت نمایید، اگر می‌بینید فروشنده بیش از حد از خودرو خود تعریف می‌کند، او یک دلال است! یک مصرف کننده معمولا به صورت تنها برای فروش خودرو مراجعه کرده و از تعریف بی‌خود خودرو پرهیز می‌کند! اصولا اگر کمی به ظاهر افراد دقت نمایید متوجه خواهید شد.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

۱۰-اصرار ورزیدن بر روی یک قیمت که خود می دانید پایین است!

 بدترین کاری که ممکن است در هنگام خرید خودرو انجام دهید، این است که بر روی یک قیمت که خود می‌دانید پایین است، اصرار بورزید. آنگاه است که هیچ فروشنده‌ای با شما کنار نخواهد آمد! شاید گاهی اوقات با این جمله نیز مواجه شوید: شما خودت این قیمت می‌فروشی؟ اگر با این قیمت داری من می‌خرم و…!

۱۱- واقع بین باشید!

به طور مثال امکان ندارد بتوانید خودرویی ۸۰ میلیون تومانی را با پرداخت ماهی ۵۰۰ هزار تومان تهیه کنید؛ بنابراین اگر به دنبال خرید قسطی خودرو هستید، به افراد دلال و شیرین زبان در این عرصه اعتماد نکرده و به سراغ خود کمپانی بروید. با پرداخت مبلغ بیشتری، اطمینان خاطر از خرید خود خواهید داشت. گاه این دلالان به وجود مشکلات فراوان در خودرو مورد نظر، آن را به این روش به خریدار می‌فروشند. پس اگر دیدید فروشنده به اقساط پایین راضی است، بدانید خبری هست!

۱۲- هیچ ارزانی بی دلیل و هیچ گرانی به حکمت نیست!

 هر خودرو کار کرده‌ای، قیمت خودش را دارد. سعی نکنید که این چنین وسایلی را بیشتر و یا کمتر از قیمت واقعی‌اش بخرید. در حوزه خودرو، مخصوصا وقتی ماشین مورد علاقه‌تان را از دستان یک دلال تهیه می‌کنید، شرایط متفاوت است. او می‌تواند با صحبت‌های خودش نظر شما را عوض کرده و قیمت بیشتری را به شما تحمیل کند!

۱۳- هرچه ماشین تمیزتر باشد بهتر است!

اگر می‌خواهید خودرو خود را بفروشید، نه به خاطر نفر بعد، به خاطر خدا هم که شده است ماشین‌تان را تمیز کنید! بسیار پیش می‌آید که خریدار با دیدن ظاهر کثیف و درون به هم ریخته خودرو از خرید خودرو شما منصرف می‌شود. در سوی مقابل، سعی کنید در هنگام خرید نیز به سمت خودروهای تمیز بروید. در این شرایط بهتر می‌توانید بدنه و رنگ آن را دیده و تصادفات را تشخیص دهید. هرچه ماشین تمیزتر باشد، نشان می‌دهد که صاحب آن نیز به ماشینش اهمیت داده است.

۱۴- دور زدن با خودروی مورد نظر قبل از بستن قرارداد!

 پیش از بستن قرارداد، حتما با خودرو دوری زده و آن را تست نمایید. به هیچ وجه به حرف‌های فروشنده اعتماد صد در صد نکنید.

۱۵-پس از فروش خودروی خود پلاک اش را بالای خریدار عوض کنید!

در مواقعی دلالان خودرو از شما می‌خواهند که پس از خرید خودرو شما، پلاک را تعویض نکرده و از شما وکالت بگیرند! به هیچ وجه زیر بار چنین درخواستی نروید. سو استفاده از پلاک شما، بدترین اتفاق ممکن است. در شرایط فروش خود ذکر نمایید که حتما باید پلاک تعویض شده و سند به نام زده شود!

مطالعه بیشتر  زر ! خودروساز جدید در کشور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *