اخبار و رویداد ها

آغاز تحقیقات درباره تصادف مرگبار خودروی تسلا

سازمان نظارت بر ایمنی خودرو در ایالات متحده تحقیقات ویژه‌ای را در مورد برخورد مرگبار یک خودروی تسلا از مدل ۳ با یک عابر پیاده در کالیفرنیا آغاز کرده‌اند که گفته می‌شود در آن سیستم پیشرفته رانندگی خودکار استفاده شده است.

به گزارش نیکبخت خودرو به نقل از رویترز، سازمان نظارت بر ایمنی خودرو در ایالات متحده تحقیقات ویژه‌ای را در مورد برخورد مرگبار یک خودروی تسلا از مدل ۳ با یک عابر پیاده در کالیفرنیا آغاز کرده‌اند که گفته می‌شود در آن سیستم پیشرفته رانندگی خودکار استفاده شده است.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) روز پنجشنبه در گزارش به روز رسانی شده خود به حادثه کالیفرنیا اشاره کرد.

روزنامه “سن دیگو یونیون-تریبیون” در گزارشی که ۷ ژوئن منتشر شد، نوشت که یک خودروی تسلا توسط مردی که پشت فرمان بوده از کنترول خارج میشود و به یک زن برخورد کرده است. وی در این حادثه کشته شد.

شبکه خبری ان‌بی‌سی در سن دیگو نیز اعلام کرد که یک مرد ۳۹ ساله به قتل با وسیله نقلیه و رانندگی تحت تأثیر مواد مخدر در این حادثه متهم شده است.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا قبلاً ۳۵ مورد تحقیق ویژه درباره تصادفات وسایل نقلیه تسلا را آغاز کرده بود که مظنون به استفاده از سیستم‌های کمک راننده پیشرفته مانند Autopilot از سال ۲۰۱۶ بودند.

این اداره معمولاً سالانه بیش از ۱۰۰ تحقیق ویژه تصادف را در مورد فناوری‌های نوظهور و سایر مسائل بالقوه ایمنی خودرو که به عنوان مثال به تدوین قوانین ایمنی در کیسه های هوا کمک کرده است، انجام می‌دهد.

در مجموع ۱۵ مورد مرگ ناشی از تصادف در تحقیقات تسلا گزارش شده است، که آخرین حادثه در ایالت کالیفرنیا صورت گرفته است.

تسلا که دفتر مطبوعاتی خود را منحل کرده است، به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

به طور جداگانه، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا به رویترز گفت که درباره یک حادثه دیگر در ایالت فلوریدا مذاکرات خود با تسلا را آغاز کرده است.

در تصادف روز چهارشنبه در فلوریدا یک راننده ۶۶ ساله خودروی تسلا و یک مسافر ۶۷ ساله کشته شدند.

مطالعه بیشتر  دلالان، عامل اصلی آشفتگی بازار خودرو هستند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *