اخبار و رویداد ها

جزئیات طرح فروش تارا دنده ای در بورس کالا (بهمن ۱۴۰۱)

جدید ترین قیمت تارا دنده ای در بورس کالا

در روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ ، بورس کالا میزبان عرضه از تعداد ۵۰۰۰ دستگاه خودرو تارا دنده ای سفید بود . این عرضه چندی قبل به اتمام رسید و متقاضیان معاملات خود را به پایان رساندند .

جزئیات این عرضه به شرح زیر میباشد :

تاریخ عرضه خودرو مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ بوده و تاریخ تحویل تارا دنده ای مورخ ۱۴۰۲/۳/۱۷ میباشد که به تعداد ۵۰۰۰ دستگاه عرضه میشود .

متقاضیان خرید این خودرو ۲۳ هزار و ۴۹۴ نفر بودند که قصد داشتند با قیمت پایه ۲/۵۶۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال این خودرو را با درصد رقابت ۷۹.۵۱ درصد خریداری کنند .

قیمت کشف شده خودرو ۴/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال میباشد که مالیات و عوارض ارزش افزوده و همچنین مبلغ پلاک گذاری ، بیمه ، کارت هوشمند و سایر هزینه ها روی این خودرو اعمال نشده که با احتساب همه  این موارد مبلغ نهایی این خودرو ۵/۲۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال میباشد .

تاریخ عرضه : ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
تاریخ تحویل : ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
تعداد عرضه : ۵۰۰۰
تعداد تقاضا : ۲۳,۴۹۴
قیمت پایه : ۲,۵۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال
درصد رقابت : ۷۹.۵۱
قیمت کشف شده : ۴,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده : – ریال
مبلغ شماره گذاری،بیمه،کارت هوشمند و سایرهزینه ها : – ریال
مبلغ نهایی : ۵,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

طرح فروش خودرو تارا دنده ای ، ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

گروه صنعتی ایران خودرو شرایط طرح فروش خودروی تارا را در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ در بورس کالا و در تعداد ۲۰۰۰ دستگاه را اعلام کرد .

شرکت ایران خودرو طبق برنامه ای که اعلام کرده ، از روز سه شنبه در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ فروش خودروی تارا با گیربکس دنده ای را آغاز خواهد کرد جزئیات دقیق تر این عرضه را به صورت کامل در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید  .

طرح فروش خودرو تارا دنده ای ، 25 بهمن 1401 - نیکبخت خودرو 

طبق بخش نامه ای که از طرف شرکت ایران خودرو در خصوص فروش تارا دنده ای در بهمن ۱۴۰۱ ، منتشر شده قیمت پایه ای  که برای این محصول اعلام شده مبلغ ، ۲۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده و رنگ های قابل عرضه خودرو در هنگام خرید از بورس کالا به رنگ سفید است اما ، متقاضیان بعد از خرید خودرو میتوانند با مراجعه به نمایندگی های ایران خودرو رنگ خودروی خود را به رنگ های مشکی ، متالیک آبنوس ، خاکستری متالیک ، نقره ای تیتانیوم ، سبز کله غازی ، قهوه ای کادرو ، قهوه ای نسکافه ای ، آبی اقیانوسی ، قرمز ونیزی را بدون پرداخت هیچ وجه اضافه ای دریافت نمایند .

لازم به ذکر است که تارا دنده ای در بورس کالا به نعداد ۲۰۰۰ دستگاه عرضه میشودو پیش پرداخت لازم برای خرید این خودرو به صورت کامل (۱۰۰%) بوده و زمان تحویل خودرو در این نوبت از فروش ۱۷ خرداد ماه سال ۱۴۰۲ میباشد .

متقاضیان خرید این خودرو از بورس کالا باید توجه داشته باشند که در صورت خرید خودرو  و اتمام معامله ، میبایست مبلغ ۱۵% را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قیمت نهایی فروش و همچنین مبلغ ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان را به عنوان هزینه های جانبی مانند پلاک گذاری و بیمه شخص ثالث بپردازند .

مدل خودرو رنگ خودرو تعداد عرضه قیمت پایه (تومان) تاریخ عرضه تاریخ تحویل
تارا بورس کالا

تارا دنده‌ای

سفید

(امکان تغییر رنگ در صورت تمایل)

۲۰۰۰ ۲۵۶/۵۰۰/۰۰۰ سه‌شنبه

۱۴۰۱/۱۱/۲۵

۱۴۰۲/۰۳/۱۷

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین جدید عرضه خودرو از بورس کالا ، تنها افرادی میتوانند نسبت به خرید خودرو دراین بستر اقدام کنند که از سال ۱۳۹۸ تا به حال هیچ گونه خرید خودرویی از خودرو سازان داخلی نداشته باشند و همچنین در هنگام خرید خودرو  ، هر کد ملی مختص به خرید یک خودرو از بورس کالا میباشد

سن خریداران خودرو باید از ۱۸ سال به بالا باشد .

عرضه ۲۰۰۰ دستگاه تارا در بورس کالا

آنچه در این خیر از نیکبخت خودرو میخوانیم ، عرضه ۲۰۰۰ هزار دستگاه تارا در بورس کالا !قبل پرداختن به این خبر بهتر است کمی درباره خودرو تارا بدانیم . خودرو تارا در واقع مدل ایرانیزه شده پژو ۳۰۱ است که با طراحی زیبا و امکانات مناسب نظر خودرو سواران را به خود جلب نموده است . با توجه به اینکه میتوان ایراداتی در خصوص مونتاژ این خودرو به آن وارد نمود اما دیگر آپشنهایی که از آن نام بردیم خودرو تارا را یک سطح بالاتر از دیگر تولیدات داخل قرار داده است .آپشن های ایمنی ، بدنه مناسب و هم چنین شاسی خوب جایگاه نسبتا خوبی را در بین خودرو های ایمن برای تارا به همراه آورده است  اما در ادامه به خبر عرضه ۲۰۰۰ هزار دستگاه تارا در بورس کالا می پردازیم .طبق اطلاعیه ای که بازار بورس فیزیکی ایران اعلام شد ، در بین خودروهای وارد شده به بورس خودروی تارا هم قرار داده شد که در دو مدل اتوماتیک و دستی بر اساس موعد تحویل سه ماه خواهد بود .

شما مشتری محترم برای فروش تارا کارکرده خود و یا جهت دریافت قیمت تارا کارکرده خود میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید .

قیمت تمام شده خودرو تارا در بورس کالا

همانطور که اشاره شد خودروی تارا با حضور در بازار بورس با دو مدل دنده اتوماتیک که با قیمت پایه ۳۷۹ میلیون و تارا با دنده دستی که با قیمت ۲۶۷ میلیون و هشتصد هزار تومان خواهد بود . در نظر داشته باشید که این واگذاری خودرو هم مانند دیگر خودروها دارای هزینه های جانبی دیگر مانند مالیات ، عوارض شماره گذاری، هزینه تولید پلاک و بیمه خواهد بود .هزینه ای که مربوط به قسمت بیمه و شماره گذاری به انضمام هزینه های ثابت است به طور کلی به مبلغ ۴ میلیون و ۳۱۷ هزار تومان علاوه بر ۱۲ درصد در مدل دستی و ۱۳% در مدل اتوماتیک بابت مالیات و عوارض قانونی در نظر گرفته شده است که باید توسط  خریدار پرداخت گردد .نکته مهم در خصوص پرداخت هزینه ها این است که پس از ثبت نام و ارسال پیامک پرداخت وجه حداکثر تنها تا ۵ روز کاری فرصت برای تاخیر در پرداخت خواهد بود که با توجه به زمان واریز مبلغ تاریخ تحویل نیز تغییر خواهد کرد .

شرایط و نحوه ی ثبت نام تارا در بازار بورس کالا

در نظر داشته باشید که قوانین خرید تارا مانند دیگر خودروها شامل یک سری ضوابط است که میتوان به خرید و ثبت سفارش تنها یک کد ملی ، برای یک کد بورس اشاره کرد . این به معناست که هر فرد فقط میتواند با یک کد ملی و تنها برای یک دستگاه اقدام نماید .از سوی دیگر خریدار با ۱۸ سال سنی را کامل کرده باشد تا مجاز به ثبت نام در این طرح باشد .برای ثبت نام در طرح عرضه تارا در بورس مبلغ پیش پرداخت بر خلاف موارد مرسوم دیگر صد درصد عنوان شده است و خریدار باید نسبت به پرداخت کامل هزینه اقدام نماید .جهت خرید تارا در بورس باید نسبت به اخذ کد بورس کالا اقدام نمود که این امر میتواند در هریک از کارگزاری های بورس کالا انجام شود و سپس اقدام به خرید خودرو تارا نمود .

مشخصات فنی خودرو تارا ایران خودرو

خودروی تارا با الگو برداری از جدیدترین نسل خودروهای شرکت پژو مانند پژو ۳۰۱ ، سعی در جلب نظرات عمومی به بازار خودورهای داخلی نموده است تا خودرو سواران از طراحی زیبای خودروهای داخلی بی نصیب نمانند .این خودرو توسط کمپانی خودرو سازی داخلی ایران خودرو ایرانیزه شده که در بحث ایمنی سعی در رعایت موارد استاندارد شده است . آپشن های ایمنی ، مشخصات موتوری مناسب که شامل موتور تیونیگ ۵ ، ظاهر زیبا در طراحی، این خودرو را در دسته خودروهای مناسب  تولیدات ایران خودرو قرار داده است .از سوی دیگر در مشخصات فنی میتوان به سوپاپ های ۱۶ تایی ، استاندارد آلایندگی یورو ۵ ، شتاب ۹.۵ ، و امکاناتی مانند فرمان برقی ، ایربگ راننده و سرنشینن جلو ، دی لایت های چراغ جلو ، سامانه های هشداردهنده ی حسگر عقب ، حسگر فشار باد تایر ، کروز کنترل ، کنترل پایداری ، کنترل ایستایی در شیب اشاره نمود .

طراحی ظاهری خودروی تارا

همانطور که اشاره کردیم خودروی تارا از مدل فرانسوی پژو الگو برداری شده است ، چراغ های بزرگ جلو ، چراغ های یک دست عقب ، تعبیه شدن دی لایت در چراغ ،طراحی بدنه زیبا با خطوط و برجستگیهای مناسب در طراحی توانسته است ،از لحاظ جذابیت ظاهری محبوبیت خاصی در بین ایرانیان به دست اورد .

مصرف سوخت خودروی تارا

همانطورکه میدانید عوامل متعددی در تعیین میزان مصرف سوخت نقش دارند که میتوان به وزن خودرو ، شتاب خودرو در جاده درون شهری و برون شهری و قدرت موتور اشاره نمود .برای خودرو تارا میزان مصرف سوخت ۷/۶ لیتر تخمین زده شده است و وزن این خودرو به صورت خالص و بدون سرنشین ۱۱۵۰ کیلوگرم میباشد که برای این خودرو باکی با حجم و گنجایش ۵۰ لیتر در نظر گرفته شده است .

مطالعه بیشتر  عرضه 2000 هزار دستگاه تارا در بورس کالا !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *