اخبار و رویداد ها

افزایش ۳۶ درصد تولید خودرو در کشور

وزیر صمت در پیش خطبه های نماز جمعه تهران اعلام کرد: تعداد خودروهای کف پارکینگ در پایان خردادماه نسبت به سال گذشته، ۷۰ درصد کاهش داشته و در سه ماهه اول سال جاری، ۲۴۶ هزار خودرو تحویل داده شده است که نسبت به سال گذشته، ۳۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

مجله ماشین نیکبخت خودرو

فاطمی امین در حالی این آمارها را در پیش خطبه های نماز جمعه تهران مطرح کرد که بعضی رسانه‌ها تا هفته های پیش نسبت به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمار تولید و کیفیت خودروهای داخلی را منتشر نکرده، انتقاد کرده بودند.

طبق آماری که خبرگزاری جمهوری اسلامی، در فروردین ماه از زبان وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده بود، در سال گذشته، تولید خودرو با کاهش ۲.۹ درصدی نسبت به سال گذشته خود( ۱۳۹۹) همراه بوده و به ۹۹۱ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودرو رسیده است. در این میان خودروهای سواری هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۳.۹ درصدی را تجربه کرده است.

 

وزیر صمت با اشاره به اینکه کشور به ثبات در تولید خودرو رسیده، از ادامه یافتن این روند ابراز امیدواری کرد و گفت : که این وزارتخانه امسال به دنبال اصلاح ساختار صنعت خودرو و ایجاد ثبات در تولید است.

 

وی بیان کرد از نیمه دوم سال جاری تمرکز بیشتری بر روی کیفیت خودرو انجام خواهد شد، همانطور که اکنون هم کیفیت در حال بهبود است، اما آمار به صورت ملموس نیست؛ به این معنا که بر اساس حرکت و گزارش‌های رسمی که مرتبط با وزارت صمت است، اعلام‌نشده و از سوی بخش خصوصی بوده است.»

فاطمی امین این سخنان را در حالی مطرح کرد که نارضایتی‌ها از کیفیت خودروهای تولیدی در ایران همچنان به قوت خود باقی است، از این رو برخی نمایندگان مجلس در هفته گذشته طرح استیضاح وزیر صمت را آغاز کردند؛ هیئت رئیسه مجلس هم اعلام کرده این درخواست به جریان افتادن استیضاح اعلام وصول شده است. از تعداد ۳۶ نفر از نمایندگان که به استیضاح وزیر رای مثبت داده بودند، ۲۰ نفر از موضع خود عقب نشینی کردند.

 

مطالعه بیشتر  برای پیگیری مفقودی مدارک ماشین باید چه کاری انجام داد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *