خودرو خارجی

خودرو جیلی

 جیلی امگرند

 

موسس

تاسیس کشور
لی شوفی ۱۹۸۶

چین

نوشته های مشابه

جیلی یک شرکت خودروسازی چینی است که پس از کارخانه‌های بی‌ وای‌ دی، چری و گریت‌وال، چهارمین شرکت بزرگ خصوصی چین محسوب می‌شود. شرکت مالک جیلی، گروه هلدینگ جیلی بوده که کارش را از سال ۱۹۸۶ در شهر تایژو در استان چجیانگ آغاز کرده و در سال ۱۹۸۷، یعنی یک سال بعد، وارد صنایع خودروسازی شده است. جیلی در سال ۲۰۱۰ «ولوو کارز» را از فورد خرید و در سال ۲۰۱۳ نیز شرکت خودروهای برقی لندن که سازنده تاکسی‌های معروف این شهر بود را از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۷ نیز آن‌ها، بیشتر سهام شرکت خودروساز لوتوس را نیز به‌دست آوردند. کلمه جیلی در زبان چینی به معنی «خوش‌شانس» است.

به نقل از پایگاه خبری نیکبخت خودرو ، جدیدترین محصولات این گروه خودروساز، جیلی آیکن (کراس‌اوور)، جیلی هائویوئه (اس‌یو‌وی) و جیلی ژینگروی (سدان) بوده که استارت تولیدشان در سال ۲۰۲۰ خورده است. جیلی علاوه بر برندهایی که پیش‌تر درباره آنها صحبت شد، دو برند دیگر با نام‌ های ماپل و فاریزون دارد که تحت نام این برندها نیز ۳ مدل خودرو تولید کرده است. اما برند ژئومتری (به معنی هندسه) یک خودروی تمام الکتریکی است و جیلی ۲ مدل متفاوت از این برند را تولید کرده است.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  عرضه اولین لکسوس الکتریکی به بازار

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن