خودرو خارجی

خودرو جک

خودرو جک

موسس

تاسیس کشور
جک موتورز ۱۹۴۶

چین

به نقل از پایگاه خبری نیکبخت خودرو ؛ شرکت جی‌ ای‌ سی (JAC) که همه در ایران آن را با نام جک می‌شناسند، یک خودروساز چینی است که دفتر مرکزی آن در شهر هفیی استان آن‌هویی قرار دارد. اگرچه این کارخانه در روز سی‌ام سپتامبر سال ۱۹۹۹ تأسیس شده‌ است، اما این شرکت پیش‌تر با نام کارخانه خودرو سازی «هفیی جیانگوای» شناخته می‌شد و در سال ۱۹۶۴ راه‌اندازی شده بود. کارخانه‌ای که آن زمان‌ها، تنها به تولید کامیون‌ های سنگین تجاری می‌پرداخت. جک در سال ۲۰۱۳ با فروش ۲۰۳ هزار و ۴۹۸ وسیله نقلیه، هفتمین برند پر فروش چینی سال نام گرفت. کمپانی جک در زمینه تولید انواع خودروهای سواری معمولی و برقی، ون و کامیون‌های سبک و سنگین فعالیت دارد. در حال حاضر ۵۰ درصد از سهام این کارخانه متعلق به گروه فولکس‌واگن و ۵۰ درصد دیگر متعلق به دولت آن‌هویی است.

نوشته های مشابه

در سال ۲۰۰۹، دولت چین اظهار داشت که از ادغام در صنعت اتومبیل چین حمایت می‌کند که این باعث شد، تحلیلگران احتمال الحاق جک به چری را پیش‌بینی کنند، زیرا هر دوی این کارخانه‌ها در استان آن‌هویی واقع شده‌اند. از نظر ظاهری چنین ادغامی منطقی هم به‌نظر می‌رسید چراکه شرکت چری عمدتا کارش ساخت اتومبیل‌های سواری بود و جک در آن زمان، تقریبا تمرکز کاملش بر روی ساخت کامیون قرار داشت.در سال ۲۰۱۷، جی‌ای‌سی موتورز و گروه فولکس‌ واگن، سرمایه گذاری مشترکی را برای تولید اتومبیل‌های الکتریکی برای بازار چین به امضا رساندند و در آوریل ۲۰۱۸ شرکت مشترک جی‌ای‌سی – فولکس‌واگن رسما متولد شد و برند جدیدی با نام Sol به بازار آمد. اولین محصول این همکاری SOL E20X نام دارد که یک کراس‌اوور الکتریکی است.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  ون فاو

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن