خودرو خارجی

خودرو لیفان

خودرو لیفان

موسس

تاسیس کشور
پین مینگ شانگ ۱۹۹۲

چین

به نقل از پایگاه خبری نیکبخت خودرو ، گروه لیفان به انگلیسی: Lifan Group یک شرکت خودروسازی چینی است که تولید نخستین محصولات خود را در سال ۲۰۰۵ آغاز نمود. محصولات این گروه شامل سدانهای کوچک، ون های کوچک و خودروهای هاچ بک است.این شرکت در سال ۲۰۰۹ در رتبه ۸۸ شرکت‌ های چینی قرار داشت. و دارای ۱۳۶۵۳ پرسنل است. لیفان (Lifan) گرچه در بیرون از مرزها سواری‌های کوچک می‌فروشد، اما در داخل چین تولیداتی همچون دوچرخه، کفش ورزشی و مشروبات الکلی دارد. در ایران مدل‌های لیفان ۶۲۰ و لیفان ۵۲۰(توقف تولید) و لیفان ایکس۶۰ و لیفان x50 و لیفان ۸۲۰ (به عنوان سدان مجلل) این شرکت توسط شرکت کرمان خودرو عرضه می‌گردد. فروش خودروهای این شرکت در سال ۲۰۰۹، ۴۳۰۰۰ دستگاه بود اما لیفان در رتبه سوم صادر کنندگان خودرو چین قرار دارد.لیفان ۵۲۰ که معرف ما ایرانیان است، در پایان سال ۲۰۰۵ طراحی و تولید شد؛ خودرویی که لیفان مدعی بود کاملاً مستقل است و از خودروی دیگری کپی‌برداری نشده است.

نوشته های مشابه

این خودرو از موتور برزیلی ترایتک استفاده می‌کرد که در بعضی از تولیدات کرایسلر و مینی هم قابل مشاهده بود. این خودرو دست بر قضا وارد ایران هم شد تا جزو اولین چینی‌هایی باشد که وارد کشورمان می‌شود. بعد از لیفان ۵۲۰ هم، این لیفان ۶۲۰ بود که وارد بازارهای ایران و دیگر کشورها شد.  البته نسخه‌ های لیفان ۵۲۰i هم وارد بازار شد تا پاسخی به بی‌ اعتمادی‌ هایی باشد که نسبت به لیفان ۵۲۰ ایجاد شده بود. لیفان‌ها به طور کلی در سال ۱۳۹۱شمسی وارد ایران شدند. دو مدل اولیه ۵۲۰ و ۵۲۰i هم موفقیتی برای چینی‌ها و نمایندگی‌های آن‌ها در کشورمان به همراه نداشتند. به همین دلیل بود که مدل ۶۲۰ قدم به بازار گذاشت.لیفان بعدها تصمیم گرفت که وارد حوزه شاسی‌بلندها و کراس‌اوورها هم بشود. به همین دلیل لیفان ایکس ۶۰ را راهی بازار کرد؛ خودرویی که ایرانی‌ها چندان از آن بدشان نیامد. در حال حاضر نمایندگی لیفان در ایران را کرمان‌موتور برعهده دارد. همان جایی که نمایندگی ماشین‌های جک را هم عهده‌دار است. پس کاربران این خودرو می‌توانند نگرانی چندانی از بابت خدمات بعد از فروش و قطعات نداشته باشند.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  فورد موتور خودروساز آمریکایی + معرفی جذابترین مدل های فورد 2022

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن