خودرو خارجی

خودرو سانگ یانگ

خودرو سانگ یانگ

موسس

تاسیس کشور
گروه سانگ یانگ ۱۹۵۴

کره جنوبی

به نقل از پایگاه خبری نیکبخت خودرو ؛ سانگ یانگ به کره‌ای: 쌍용자동차شرکت خودروسازی کره‌ای است، که به‌عنوان چهارمین شرکت خودروسازی بزرگ کره‌ای به‌شمار می‌آید. شرکت سانگ یانگ در سال ۱۹۵۴ در سال ۱۹۸۶ توسط گروه سانگ یانگ خریداری شد. این گروه در سال ۱۹۹۷ سانگ یانگ را به دوو موتورز ارائه کرد. این شرکت در نهایت در سال ۲۰۱۰ به ارزش ۴۷۰ میلیون دلار، توسط شرکت ماهیندرا، هم‌اکنون به‌عنوان زیر مجموعه‌ ای از این شرکت هندی می‌کند، خریداری کرد. سانگ‌ یانگ در زبان کره‌ای به معنی دو اژدها می‌باشد، که بیان اصلی آن سنگ یون است. این شرکت در روسیه، هند و قزاقستان نیز کارخانه‌ هایی را برای تولید برخی از خودروهای خود دایر کرده‌اند.

نوشته های مشابه

این شرکت در سال ۱۹۷۶ انواع خودروهای ویژه را به خط تولید کارخانه‌ های خود اضافه کرد. در سال ۱۹۷۷، نام شرکت به «دانگ-ای موتور» تغییر کرد و در ادامه، در سال ۱۹۸۶ این شرکت توسط گروه تجاری «سنگ‌یانگ» خریداری و به‌دنبال آن به‌سانگ‌ یانگ تغییر نام پیدا کرد. این گروه ۱۱ سال بعد، یعنی در سال ۱۹۹۷، شرکت را به «دوو» فروخت و بعد از آن دوو که خود را به افول رفته بود، این برند را به ماهیندرا پیشنهاد کرد. در حال حاضر ۶ محصول با نام‌های رکستون G4، تیولی XLV، تیولی، نیو کوراندو، موسو (وانت) و رودیوس در کارخانه‌ های سانگ یانگ تولید می‌شوند. سانگ یانگ به غیر از آمریکای شمالی به همه دنیا وجود دارد.

مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  خودرو بیوک

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن