خودرو خارجی

خودرو ولوو(VOLVO)

معرفی خودرو ولوو(VOLVO)

در این مقاله قصد داریم به بررسی کمپانی عظیم خودرو سازی ولوو بپردازیم، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با تیم تخصصی نیکبخت خودرو تا پایان این مقاله همراه باشید. لازم به ذکر است که بگوییم مجموعه ی نیکبخت خودرو در تلاش است در زمینه ی خرید و فروش خودرو، به بهترین شکل و سریع ترین حالت ممکن و در کمترین زمان به شما عزیزان خدمات ارائه  کند، یکی از افتخارات این مجموعه فروش فوری خودرو شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است، شما می توانید برای دریافت قیمت خودروی کارکرده خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و اگر قصد فروش فوری خودروی خود را در کسری از زمان دارید به بخش خرید و فروش در سایت ما مراجعه کنید. نیکبخت خودرو سایتی قابل اعتماد برای خرید و یا فروش خودرو می باشد، شما عزیزان فروشنده با اطمینان کامل و خاطری آسوده با ما تجربه ی جدیدی از فروش فوری خودرو خواهید داشت.

تاریخچه

ولوو شرکتی سوئدی تبار در سال ۱۹۲۴ فعالیت خود را در شهر یوتبری سوئد آغاز کرد، این شرکت با سرمایه‌گذاری شرکت کمپانی اس کا اف راه اندازی شد در ابتدا شرکت ولوو به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت اس کا اف راه اندازی شد.

دلیل انتخاب این نام، کلمه Volvere در لاتین بود که به معنای “من می‌چرخم” است. در سال ۱۹۲۴، دو بنیان‌گذار SKF، یعنی اسار گابریلسن و گوستاو لارسن، سرنوشت کمپانی را تغییر دادند. گابریلسن که مدیر فروش و لارسن که مهندس بود، تصمیم گرفتند که یک خودروی سوئدی بسازند که مناسب جاده‌های پر از پستی و بلندی و آب و هوای سرد کشورشان باشد.

نوشته های مشابه

هدف اصلی بنیانگذاران شرکت این بود، ایمنی باید همیشه اصل اساسی در کار طراحی باشد. تمرکز روی ایمنی، مقاومت و کیفیت بخشی از توسعه شرکت از ابتدا بود. اولین اتوبوس بی وان نام داشت که در سال ۱۹۳۴ معرفی شد. تولید موتورهای هواپیمایی در اوایل دهه ۱۹۴۰ به محصولات تولیدی این شرکت اضافه شد.

فعالیت های برند ولوو

با وجود رقبای زیاد گروه Volvo، این مجموعه با شروعی ساده از شرکت صنعتی و بومی به گروهی جهانی تبدیل شد. و به یکی از بزرگترین سازندگان کامیون های سنگین، اتوبوس، تجهیزات ساختمانی، موتورهای دریایی و اجزای موتور هواپیما و هوافضا تبدیل شد.

با کسب کامیون های رنو و مک در ۲۰۰۱ موقعیت گروه ولوو در بازار کامیون تقویت یافته و ریشه های شرکت به فرانسه و آمریکا ورود نمود.

در طول سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ کمپانی ولوو؛ امتیاز ساخت کامیون ژاپنی یو-دی را بدست آورد. این شرکت از زیر مجموعه های شرکت آمریکایی اینگرسول رند، در زمینه ماشین آلات جاده ای فعالیت می کرد، بود. و نیز بیشتر سهام شرکت لینگونگ، از بزرگترین سازندگان لودر در چین، را در دست داشت.

کمپانی ولوو در می ۲۰۰۸، موافقت نامه ای جهت تولید اتوبوس و کامیون با شرکت هندی موتورهای ایچر، امضا نمود.

بعد از گذشت ده سال، گروه Volvo رشد قدرتمندی را در بخش مالی برای پشتیبانی از بخش فروش و کسب و کار داشته است. با توجه به فرهنگ این شرکت، پایه ای بسیار پایداری را دارا می باشد، که در مقابل مشکلات ایستادگی نموده است. و تامین کننده ای پیشرو در جهان جهت حمل و نقل تجاری می باشد. در حال حاضر شرکت ولوو تولید کننده خودروهای سنگین مانند کامیون، اتوبوس و… می باشد. و قسمت خودروسازی آن، توسط شرکت جیلی مدیریت می شود.

اولین خودرو های تولیدی ولوو

اولین خودروی ساخت این برند، Volvo OV4 نام داشت که در ۱۴ آپریل سال ۱۹۲۷، کارخانه را ترک کرد و وارد بازار شد.

 همچنین اولین کامیون، سری ۱، در ژانویه ۱۹۲۸ ارائه شد و موفقیت فوری و سریعی در فروش داشت. کامیون های ولوو همچنین علاقه خارج از سوئدی ها را جلب کرد. صادرات کامیون ها به اروپا در دهه ۱۹۳۰ شروع شد.

اولین اتوبوس، به درستی B1 نامیده شد که در سال ۱۹۳۴ معرفی شد و موتورهای هواپیمایی به دامنه گسترده محصولات در اوایل دهه ۱۹۴۰ افزوده شد.

در سال ۱۹۳۶ که شرکت ولوو وارد بازار بورس اوراق بهادار سوئد شد، اس‌کااف سهامش در این شرکت را واگذار نمود.

همکاری شرکت های ولوو و رنو

عطش گسترده شدن کسب و کار این برند تا جایی رسید که تصمیم گرفت با یک برند رقیب و ملی دیگر به نام Saab-Scania شریک شود، اما این شرکت قبول نکرد. این همکاری تا کشورهای دیگر رسید و در دهه ۷۰ میلادی، کارخانه رنو (Renault) و ولوو تصمیم به همکاری گرفتند.

حالا نوبت تقسیم کارخانه به بخش‌های کوچکتر و نسبتا مستقل‌تر بود که نتیجه آن، به وجود آمدن Volvo Car Corporation در سال ۱۹۷۸ شد. پس از گذشت چند سال همکاری این دو برند عمیق‌تر شد و در بخش خرید و فروش با یک دیگر شریک شدند. هر دو کمک حال یک دیگر بودند. کمپانی ولوو تکنولوژی خود را در اختیار رنو قرار می‌داد و در ازای آن، در بخش‌های مختلف از این همکار فرانسوی کمک می‌گرفت.

آنها در بخش تحقیقات و کنترل کیفی نیز با هم همکاری می‌کردند.  این همکاری پس از مدتی و بنا به دلایلی، در سال ۱۹۹۴ ملغی شد و ولوو سهم کوچک رنو را در۱۹۹۷ فروخت.

پس از توقف همکاری با رنو، گروه ولوو به کمپانی موتور فورد (Ford Motor Company) فروخته شد. این اتفاق سال ۱۹۹۹ افتاد. بنابراین این برند نیز در کنار کمپانی‌هایی مانند جگوار (Jaguar)، لندروور (Land Rover) و آستن مارتین (Aston Martin) قرار گرفت. تاکنون بسیاری از قطعات و تکنولوژی‎های ولوو در محصولات این سه برند معتبر دیگر استفاده شده است.

به طور کلی تاریخ ولوو به سه دوره مهم تقسیم میشود:

دوره اول: از سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۹۹

ولوو که با تولید اولین خودروی خود یعنی جاکوب، در بازار بسیار موفق عمل کرده‌بود، سهم تولیدکننده موتورهای خود را خرید و به یک تولیدکننده جدی خودرو تبدیل شد.

وقتی ولوو در سال ۱۹۳۲ توانست تیر خود را در تولید ۱۰.۰۰۰ خودرو، به هدف بزند، مانند بسیاری خودروسازان دیگر همچون فورد و جیلی، تصمیم گرفت خودروهایی ارزان‌تر تولید کند. خودرویی مردمی که همه از عهده خرید آن برآیند.

جالب است بدانید که در سال ۱۹۳۲، کامیون‌های ولوو دارای چرخ‌های چوبی بودند که تنها دو عدد از چرخ‌های آن ترمز داشتند. پس از آن خودروهای این کمپانی با دو مدل LV71 و LV73 وارد عصر مدرنیته شدند.

در طول سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵، در دوران جنگ، Volvo توانست خیلی سریع گسترش پیدا کند. به طوریکه در بین سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۹، ولوو ادعا کرد که می‌تواند به اندازه‌ای خودروی سواری و سنگین داشته باشد که بتواند در رنگینگ جهانی خودروسازان قرار گیرد.

Volvo در طول سال‌ها فعالیت توانست به خوبی عمل کند و به بازارهای اروپا، ژاپن و آسیا وارد شود.

دوره دوم: از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰

Volvo که در زمینه تولید خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین فعالیت می‌کرد، در سال ۱۹۹۹ و در راستای تمرکز بیشتر بر روی تولید خودروهای سنگین با کیفیت بالاتر، بخش تولید خودروهای سبک خود را که به نام ولوو کارز معروف بود، به کمپانی فورد فروخت. به این ترتیب ولوو به همراه جگوار، استون مارتین و لندروور، به بخشی از کمپانی فورد تبدیل شد.

دوره سوم: از سال ۲۰۱۰ تاکنون

در سال ۲۰۰۸ و در پی بحران اقتصادی جهانی، بیم آن می‌رفت که فورد ورشکست شود. در آن سال فورد پشنهاد فروش ولوو را اعلام کرد. کمپانی‌هایی همچون BMW، فولکس واگن و دیگر سرمایه‌گذاران اروپایی و چینی، نامزدهای شایع خرید Volvo بودند. در نهایت در سال ۲۰۱۰ طی قراردادی، کمپانی چینی جیلی، این شرکت خودروسازی را از فورد خریداری کرد و کنترل آن را در دست گرفت.

اولین نسل از خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین ولوو به سال‌های، ۱۹۲۸ با اولین کامیون سری ۱، سال ۱۹۳۴ با اولین اتوبوس B1 و ۱۹۳۳ با اولین مدل لوکس خود یعنی PV 645، برمی‌گردد.

این شرکت معروف خودروسازی هم اکنون، در زمینه ساخت انواع خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات صنعتی، شامل اتوبوس، کامیون، کشنده، تجهیزات هوافضا، دریایی و صنعتی فعالیت دارد.

شرکت ولوو در ایران

در سال ۱۳۶۴شرکت سایپا  با همکاری شرکت ولوو، در تولید ماشین های سنگین اقدام  و اکثر رانندگان از این ماشین ها احساس رضایت نمودند. مناسب بودن قیمت، کیفیت بالا، تجهیزات جدید، باعث شد تقاضا برای خرید این ماشین ها بیشتر شود و شرکت Volvo از طریق شرکت سایپا در ایران خدمات دهد.

ضمن اینکه نداشتن آلایندگی از دلایل استقبال دولت و محیط زیست ایران شده است. از آنجا که تهران از شهرهای آلوده محسوب می شود این محصولات شرکت Volvo، می تواند در طرح های هوای پاک کمک به سزایی داشته باشد.

بعدها شرکت ولوو مقداری از سهام گروه زامیاد را خریداری و تولید محصول را از این طریق پیگیری نمود. و در۱۹۸۴ تولید سری معروف F را با ایران کاوه آغاز نمود و اکنون مدل های متنوعی مانند FM / FH / NH را به ایران عرضه می کند.

ولوو در سری اف دارای ضعف های زیادی بود و تنها مزیت آن، موتور پرقدرتش بود و کامیون هیچ امتیاز دیگری نداشت. اما ارائه سری اف اچ، نشان داد طراحی ها به خواسته مشتریان تمرکز دارد. محصولی که از نظر ارگونومیک از بهترین های بازار ایران می باشد.

کامیون مدل FH ۱۲

شرکت ولوو اکنون بخش کامیون سازی ماک و رنو را تحت سیطره خود دارد. و تمرکز خود را برای ارائه مدل های کم مصرف مطابق با استانداردهای یورو ۴ و ۵ صرف می نماید. جدید ترین مدل های ولوو سری جدید و بهبود یافته، ولوو FH ۱۲ و FH ۱۶ هستند.

هم اکنون، در ایران مدل قدیمی FH ۱۲ با موتور های حداکثر ۴۶۰ اسب بخار و استاندارد یورو ۳ تولید می شوند. و نیز نمونه ۶۱۰ اسبی اف اچ ۱۶ و سری EDR با موتور های ۴۲۰ اسبی تولید می شوند. (سری EDR  مجهز به سامانه ضد جرقه ولوو بوده و برای حمل مواد نفتی و خطرناک استفاده می شود). مدل NH ۱۲ دارای قابلیت های زیادی بوده و با فرهنگ ایرانی مطابقت بیشتری دارد.

کامیون سازی Volvo از معدود سازندگانی است که به مشتریان ایرانی نهایت احترام را گذاشته و در وبسایت رسمی شرکت، بخش فارسی را راه اندازی کرده است.

خودروهای سواری Volvo که وارد ایران شدند عبارتند از: شاسی بلند ولوو XC90، کراس اوور ولوو XV60، سدان ولوو C70 کروک، ولوو هاچبک C30، ولوو هاچبک V40.

خودرو پرطرفدار ولوو XC90

در میان خودروهای وارد شده به ایران می‌توان گفت Volvo XC90 پرطرفدارترین و محبوب‌ترین خودرو در میان مردم است.

مطالعه بیشتر  تجربه رانندگی با ب ام و Z4

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن